Max Verstappen úgy véli, nem Lewis Hamiltonnal és Kimi Antonellivel, hanem a mögötte indulókkal fog csatázni a Brit Nagydíj sprintjén. A holland pilóta kijelentette, továbbra sem ott vannak, ahol lenni szeretnének.

A Red Bull jelentős mértékben előrelépett a spielbergi fordulóra, és ezt Max Versrappennek egy második helyre sikerült váltania a csapat hazai pályáján. A Brit Nagydíj hétvégéje előtt az volt a legnagyobb kérdés, hogy ez egyszeri, vagy legalábbis nem rendszeres fellángolás volt, vagy képesek állandósítani ezt a formát.

Nos, teljes választ egyelőre nem kaptunk, mindenesetre a sprintidőmérő nem festett rosszul ebből a szempontból. Bár az első rajtsorba kvalifikáló Lewis Hamilton és Kimi Antonelli ellen nem volt esélye, a harmadik pozíciót sikerült megszereznie, miután Charles Leclerc-t 6, míg George Russellt pedig 36 ezreddel múlta felül, de a McLarenek is 1 tizeden belül voltak hozzá képest.

A négyszeres világbajnok szerint a sprinten is velük fog küzdeni, mintsem az elől indulókkal. „Elég gyorsnak tűnnek, és a csapattársaikhoz képest a versenytempót illetően is gyorsnak kell lenniük – utalt Hamiltonra és Antonellire. – Ha kicsit megnyugszanak a kedélyek, akkor szerintem inkább a mögöttem lévő srácokkal fogok csatázni.”

Verstappen arra is rámutatott, hogy másképp használta az energiát a Ferrari, illetve a Mercedes gyorsabbik pilótájához képest, hiszen amíg ők a Woodcote és a Stowe kijáratán adtak le többet, addig a holland versenyző inkább a pálya elején, illetve a Hangar-egyenesben tette ezt meg. A 28 esztendős pilóta kijelentette, ennél is többet akar.

„Számunkra az SQ3 eredménye valószínűleg… Nagyon szoros volt, könnyen lehetett volna harmadik, hatodik vagy hetedik hely, de mi a jobbik végén zártunk – fogalmazott. – Kicsit közelebb voltunk. Úgy gondolom, továbbra sem ott vagyunk, ahol lenni szeretnénk, kicsit a kanyarodást illetően, de az energialeadás és az ilyesmi terén sem. Szóval van még néhány dolog, amelyre rá kell jönnünk, hogy további köridőt találjunk. Ezt a sprint után megpróbáljuk megtenni. Kicsit jobban [ment a szabadedzéshez képest], de még mindig nem ott vagyok, ahol lenni szeretnék. Azt hiszem, fogalmazzunk úgy, hogy ez a pálya kialakításának, az egyenesekben tapasztalható bizonyos korlátoknak és a megfelelő egyensúly megtalálásának a kombinációja.”

Ahogyan arra Verstappen is utalt, a hétvége során még változhatnak az erőviszonyok, hiszen a sprint és a „normál” időmérő között nem érvényesek a parc fermé-szabályok, vagyis lehet változtatni az autó beállításain. Alighanem nagyon sok múlik azon, hogy a Red Bullnak mennyire sikerül előrelépnie, hiszen ez a pénteken látottak alapján jó néhány pozíciót jelenthet.