Korábbi F1-es pilóta verekedhetett volna egy NASCAR-versenyzővel San Diegóban, ha utóbbit nem figyelmeztetik, hogy ne alkalmazzon fizikai erőszakot.

Az elmúlt hétvégén a NASCAR először versenyzett a Coronado Haditengerészeti Bázison kialakított utcai pályán San Diegóban, a futam pedig arról is emlékezetes marad, hogy a Cup Series mezőnyében debütáló Kevin Magnussen heves szóváltásba keveredett Noah Gragsonnal, miután a 27 esztendős amerikai kérdőre vonta. Hogy milyen „irodalmi stílusú” pábeszéd zajlott le a Haas jelenleg a WEC-ben versenyző korábbi F1-es pilótája és Gragson között, arról ITT írtunk.

Azt pedig, hogy lehetett volna sokkal szórakoztatóbb is kettejük egymásnak feszülése, a Front Row Motorsports versenyzője utólag, a SiriusXM NASCAR Radio műsorában árulta el, közölte ugyanis, hogy miután a dánnal nagyjából 13 körön át püfölték egymást a pályán, végül pedig Magnussen kilökte őt és kiesett, ököllel akart elégtételt venni, és végül csak azért nem tette, mert rászóltak, hogy az állásával játszik. De előbb kifejtette, min dühödött fel.

„Ami a legjobban felidegesít, hogy ő a mi terepünkre jön. Mi itt versenyzünk egész évben, 38 futamon keresztül. Aztán valaki megérkezik, és már a harmadik körben belülről erőlteti a helyzeteket, nekimegy másoknak, nekicsúszik az ajtajuknak – nemcsak nekem, hanem másoknak is. Ez rendkívül frusztráló – ecsetelte Gragson. – Lehet, hogy egyszerűen én vonzom ezeket a helyzeteket, de rögtön Sage Karam jut eszembe. Vannak mások is, akik a formaautós világból jönnek, vagy akár a V8-as sorozatokból. Nem Shane Van Gisbergenre gondolok, hanem például Will Brownra – vele tavaly Daytona után még egy vicces beszélgetésünk is volt. Szerintem egyszerűen nem számítanak rá, hogy itt ennyivel keményebb a versenyzés és sokkal több a karosszéria-karosszéria elleni kontakt, mint az FIA-sorozatokban.”

„Az F1-ben gyakorlatilag zéró tolerancia van az ütközésekkel szemben. Nálunk is van szabályozás, de itt sokkal több az érintkezés. Szerintük ez tízszer durvább, és ez az, ami felidegesít. Eljönnek a mi bajnokságunkba, aztán nekünk jönnek. A 12-es kanyarban nagyon keményen belém hajtott, aztán láttam, hogy még három másik versenyzővel is ugyanezt csinálta. Ettől bepipultam, és a nap hátralévő részében keményen versenyeztem vele. Blokkoltam, mert elegem lett belőle. Aztán végül kiütött minket.”

Noah Gragson
Nem tetszik neki, hogy csak úgy odamennek a NASCAR-ba a nem NASCAR-versenyzők, és keménykednek | Fotó: Front Row Motorsports / X

Gragson korábban többször is keveredett fizikai összetűzésbe más versenyzőkkel, így nem lett volna példátlan a pályafutásában, ha nekimegy Magnussennek – noha korábbi F1-es pilótával még nem tett ilyet –, de végül nem ment.  „Nagyon, nagyon, nagyon meg akartam verekedni vele. Már éppen ütni készültem, amikor szóltak, hogy ha ezt megteszem, annak hosszú távú következményei lesznek a munkámra nézve. Úgyhogy tényleg vissza kellett fognom magam – mondta. – Ez egy olyan helyzet, amiből senki sem jöhetett volna ki győztesen. Valószínűleg soha többé nem fogunk ezzel a sráccal versenyezni, de ha mégis, az érdekes lesz. Várom is. Ha pedig nem, akkor ez van. Továbbléptem. Már a következő hétvégi versenyre koncentrálok, és a lehető legjobb munkát akarom végezni a 4-es autó csapatával.”

Gragson elimserte azt is, hogy az idei szezonjával kapcsolatos frusztráció is szerepet játszott a dühében, hiszen sorozatban harmadszor esett ki; csak az összetett 29. helyén áll, ráadásul mindkét csapattársa előtte van. „Ebben a szezonban rengeteg minden felgyülemlett bennem, és ez abban a pillanatban tört felszínre. Olyan volt, mint egy időzített bomba, ami végül felrobbant” – mondta.

A NASCAR Cup Series mezőnyében ötödik szezonját futó pilótát a sikerek mondjuk eddig is elkerülték a „nagyok” között, hiszen 126 itteni versenyéből eddig egyet sem nyert meg, és a legjobb 10-be is csak 12 alkalommal került be. Legjobb összetett helyezése a 2024 végén elért 24. hely.

Lehet, hogy az interjúban megszólított Sage Karam nem véletlenül regált csak ennyit a közösségi médiában az elhangzottakra: „Lehet, hogy csak veled van a probléma, haver.”