Ismét kihívás elé állították a Forma–1 versenyzőit, akiknek a megfelelő módon kellett elhelyezni a mezőny huszonkét pilótáját. Az egyik állítást viszont talán kicsit pongyolán fogalmazták meg.

Lezajlott a Forma–1 szórakoztató kvízjátékának harmadik fordulója. Na jó, ez valójában már hónapokkal ezelőtt megtörtént, hiszen a ’Grill The Grid’ epizódjait rendszerint a szezon előtt veszik fel, hogy aztán az idény későbbi pontjain közzétegyék őket. Idén eddig a nyári szünetben, hetente érkeztek az új részek, a legutóbbi most csütörtökön.

A mezőny huszonegy tagját – Lance Stroll nem szerepelt a játékban – ismét érdekes kihívás elé állították. Ezúttal huszonkét állítás szerepelt a táblán, és mindegyiket egy névvel kellett összepárosítani. Ezek a mondatok nem meglepő módon a jelenlegi huszonkét pilóta valamelyikére vonatkoztak, de volt egy csavar.

Bizonyos állítások ugyanis több versenyzőre is igazak voltak. Azt például négyen is elmondhatják magukról, hogy a déli féltekén születtek, míg Le Mans-i győztesből és spanyol pilótából szintén több is van. Ezzel együtt mindössze egy olyan verzió van, amikor mindegyik állítás esetében stimmel a versenyző.

Merthogy olyanok is voltak, amelyek csak egyvalakire voltak igazak. Ilyen például, hogy 400-nál is több futamon vett részt, két ausztrál csapattársa volt az F1-ben, vagy – hogy a bulvár szerelmeseinek is kedvezzünk – van egy Leo nevű kutyája. Ezeknél most szándékosan nem lőjük le a megoldást, hogy aki akar, az a versenyzőkkel együtt gondolkodhasson a feladványon.

Azonban az egyik állításba muszáj jobban belemennünk, mivel, ha nem is hibás, de kissé pongyolán lett megfogalmazva. Ez arra a versenyzőre vonatkozik, aki a legfiatalabbként indult az első sorból. Ha szigorúan nézzük, akkor ez Kimi Antonelli, aki a tavalyi miami sprinten állította fel ezt a rekordot. A játék készítői szerint is ez volt a helyes válasz, ám az ilyen statisztikák esetében, ha nem teszik hozzá, hogy a sprintek is számítanak, akkor az ember általában csak a főversenyekre gondol. Itt pedig a mostani listavezető már csak harmadik a rangsorban Max Verstappen, valamint a 2017-es Olasz Nagydíj óta csúcstartó Lance Stroll mögött. Akadt, akit ez meg is zavart, és a kanadai versenyző tette oda.

Az eredményt szintén nem szeretnénk elspoilerezni, hiszen aki egyszerre szeretne gondolkodni és szórakozni, annak tényleg érdemes megnéznie ezt a szűk félórás videót. Annyit azonban elárulunk, hogy egyes pilótáknál bizonyos pillanatokban kezdett igencsak kaotikussá válni a helyzet, de többen is teljesen hibátlanul vették a kihívást.