David Coulthard a Formula E monacói hétvégéjén kipróbálta a bajnokság új, a következő szezonban debütáló Gen4-es versenyautóját, és bár 55 évesen rengeteg mindent látott már az autósportban, ettől teljesen elakadt a szava.
Az elektromos széria legújabb modelljének debütálását nagy várakozások előzik meg, főleg annak fényében, hogy a Formula E vezetői a Forma–1-es autókéhoz hasonlatos teljesítményű versenygépként harangozták be. Noha köridő tekintetében hiba lenne azt várni, hogy mondjuk Monaco utcáin hozza az F1-es szintet, ám a motorerő tekintetében hasonló, a gyorsulást illetően pedig sokkal jobb számokat is hoz.
Az új FE-gép állóhelyzetből 100 km/órás tempóra 1,8 másodperc, 200 km/órára pedig 4,4 másodperc alatt gyorsul. Coulthard a versenyhétvége során egy bemutatómeneten vehetett ízelítőt az autóból, és négy kör megtétele után csak kereste a szavakat.
„Sohasem tapasztaltam még ilyen gyorsulást Monacóban, pedig nyertem már itt kétszer – mondta a 13-szoros F1-es futamgyőztes skót. – És még képzeljük el, hogy ezek a srácok mit fognak tenni vele ahhoz képest, mint amit most én csináltam. Olyasmit fognak megtapasztalni, amit az autóversenyzésben még senki. Eláll a szavam, micsoda gép!”
„Miután túljutunk a kanyarcsúcspontokon, rájövünk, hogy ez az autó bármit elbír. Egyszerűen szembe megy a normalitással, újraértelmezi a versenyautó fogalmát.”
„Sokféle autót vezettem az évek során, szóval van némi rálátásom arra, hogy milyen érzés az összkerékhajtás, de ez az 1000 kg alatti, 800 lóerő feletti autó kezdésnek lenyűgöző. Amikor először bementem az alagútba, úgy éreztem, mintha hiperhajtóművel rendelkeznék a Csillagok háborújából! Ezerszer keresztülmentem már ott, de így még sohasem.”
