Helmut Marko, a Red Bull tavaly nyugdíjba ment tanácsadója szerint oda kell rájuk figyelni. Az osztrák azt is elmondta, szerinte mely istállók közül kerül majd ki a 2026-os világbajnok.
Eljött az idő a változásra, ezzel indokolta a Red Bull cégcsoport vezérigazgatója, Oliver Mintzlaff, hogy néhány hónapon belül a csapatvezető Christian Horner és a tanácsadó Helmut Marko is távozott az F1-es istállótól, ahol a 2005-ös kezdetek óta őrizték pozíciójukat.
Helmut Markóval a régi vezetőség utolsó tagja is távozik Red Bull F1-es csapatától, de ezzel még nem került minden építőelem a helyére – most az a kérdés, ki veszi át az osztrák szakember feladatait, főleg a pilótaprogram igazgatását.
Helmut Marko távozik a Red Bull F1-es csapatának életéből, ezzel végleg lezárul egy korszak az elmúlt 15 év egyik sikercsapatának történetében. Az istálló létrehozásában és irányításában két évtizeden át kulcsszerepet játszó osztrák búcsúzóul még belerúgott a szintén idén leköszönt Christian Hornerbe.
Az osztrák tanácsadó szerződéséből még hátra volt egy év, a Red Bull pedig úgy adta elő a távozását, mintha ők szerették volna, ha marad. A valóság azonban valószínűleg nem ez.
A Red Bull közleménye szerint a 82 esztendős motorsport-tanácsadó maga döntött úgy, hogy ideje visszavonulni, a Red Bull vezetése pedig sajnálattal, de elfogadta ezt a döntést.