A Mercedes és a Honda nem tudja biztosan, miért volt lassabb a Ferrari tempója Austinban, ezért még nem vádolná csalással az olaszokat, úgy ahogy azt Max Verstappen tette. Toto Wolff ugyanakkor hozzátette, ha kiderül, hogy a direktíva ellenére trükközik a Scuderia, az nagyon csúnya játszma lenne a vörösöktől.
A szezon második felében a Ferrari életre kelt, erőforrásuk nagyon erősnek bizonyult, az egyenesekben a sebességük szinte utolérhetetlen volt. A riválisokat aggasztotta az olaszok megnövekedett „ereje”, így azon kezdtek morfondírozni, vajon mi lehet a maranellóiak titka. A Red Bull az Egyesült Államok Nagydíja előtt írt egy levelet az FIA-nak, amiben útmutatást kért, az üzemanyag átfolyással és annak mérésével kapcsolatban. Felvázoltak egy teóriát a Szövetségnek, amit Nikolas Tombazis szabálytalannak minősített, és kiadatott egy technikai direktívát, hogy megakadályozza az efféle trükközéseket.
Ausitnban, miután kikerült a direktíva a Ferrari tempója eltűnt, amit az ellenfelek is azonnal észre vettek. A Mercedes csapatfőnöke a futam után elmondta, nem lehetnek biztosak abban, miért lassult le a Scuderia, így messzemenő következtetéseket sem érdemes levonni.
,,Beszélgettünk az adatokról, amiket láttunk a futamon. Más volt a Ferrari sebessége a versenyen, de nem tudom, hogy ennek köze van-e a direktívához, vagy teljesen más problémáról van-e szó. Nyilvánvalóan nem tudhatjuk, mi zajlik a Ferrarinál.”
A Honda technikai igazgatója Toyoharu Tanabe is hasonló következtetésekre jutott:
,,Ha csak a tiszta sebességet vesszük figyelembe, akkor láthatjuk, hogy csökkent a Ferrari tempója az előző versenyekhez képest. Nem tudjuk, hogy ez a motor miatt van, vagy épp a kaszni miatt. Meg kell várnunk milyen adatokat kapunk Brazíliában és Abu Dhabiban, ha már azokat is láttuk, akkor már több mindent fogunk tudni.”
Mattia Binotto elmondta nem csaltak, és a direktívának semmi köze a teljesítményük visszaeséséhez, az olasz csapatfőnök emlékeztetett mindenkit arra, hogy Charles Leclerc autójában a spec 2-es motor muzsikált, míg Sebastian Vettel már a rajt után problémákkal küszködött, ami végül a jobb hátsó felfüggesztés tönkremenetelét eredményezte. Tapadáshiánnyal és a gumik felmelegítésével volt igazán problémájuk, továbbá Binotto azt is kihangsúlyozta, a beállítások terén kötöttek kompromisszumot, a végsebességükből áldoztak be annak érdekében, hogy a kanyarokban jobban teljesítsenek.
A Ferrari csapatfőnökének két fő riválisa úgy véli, ha mégis trükközés történt, akkor az nem tekinthető már kiskapunak, hanem az már súlyos szabályszegésnek minősül:
,,Ha valaki azt tenné, amit a technikai direktíva ellenez, akkor az tisztességtelen játéknak minősülne. Mivel ezt a direktívát a szabályok tisztázásra hozták létre, innentől ez a terület nem minősül szürke zónának.” – egészítette ki korábbi álláspontját Toto Wolff.
Christian Horner rávilágított arra, ha az FIA szabályosnak minősítette volna elméletüket, akkor a Hondának is ki kellett volna dolgoznia egy ilyen rendszert:
,,A technikai direktíva amit kiadtak, eléggé világosan leírja a dolgokat. Véleményem szerint a válasz amit kaptunk nem azt mondja ki, hogy valaki csinál valamit, de ha mégis, akkor az illegálisnak minősül. Az erőforrás egy nagyon komplex gépezet, mind hardveres, mind szoftveres szempontból nézve. A kérésünk, hogy tisztázzanak bizonyos dolgokat egy standard procedúra szerint zajlott le, ami oda-vissza működik az FIA és a csapatok között. Mindig jó az, ha azelőtt tisztázzák a dolgokat, mielőtt fölösleges energiát pazarolnánk valamire.”