back to top
KezdőlapFormula 1Mick Schumacher alkalmaz egy-két dolgot a pályán, amit édesapjától tanult

Mick Schumacher alkalmaz egy-két dolgot a pályán, amit édesapjától tanult

-

Mick Schumacher azt állítja, hogy használt már „egy-két tippet”, karrierje során, amit édesapjától, a hátszeres világbajnok Michael Schumachertől tanult el.

Mick jelenleg a ponttáblázat élén áll a Formula 2-es bajnokságban, és arra lehet számítani, hogy 2021-ben debütálhat majd a Forma-1-ben, a Haas színeiben.

Az F2-es bajnokságban most volt egy kis szünet, ezen a hétvégén azonban újra pályára lép a mezőny, Bahreinben.

„Nagyon jó érzéssel mentem szünetre Szocsiból, szívesen folytattam volna” – mondta Schumacher a német RTL-nek. „Most örülök, hogy Bahreinben újra  kezdődik, úgy érzem, felkészültem.”

Azt is elmondta, hogy sokat profitált édesapja tanácsaiból, róla azonban 2013-as, súlyos síbalesete óta nem sokat lehet tudni.

„Természetesen alkalmazom apám egy-két tippjét, a gokartos idők óta” – mesélte Mick. „Ugyanakkor egyértelmű, hogy különböző emberek vagyunk, különféle tapasztalatokkal a junior bajnokságokban. És manapság az autókat is másként kell vezetni.”

„A mi Formula 2-es autóink 780 kilót nyomnak, míg az ő idejében 500 kilósak voltak. De persze van egy-két hasonlóság is.”

Egyre jobban elismeri édesapját

Azt is elmondta Mick, hogy most, hogy a Forma-1 kapujában áll, még jobban értékeli édesapja, Michael Schumacher eredményeit.

„Amit ő tett, az rendkívüli” – mondta az ifjú Schumacher. „Minden nap egyre jobban rádöbbenek.”

„Egy évvel az után, hogy én megszülettem, ő megnyerte az elsőt a zsinórban 5 bajnoki címéből, amit még mindig hihetetlenek tartok.”

„De őszintén szólva én sosem úgy tekintettem rá, mint a világ legnagyszerűbb versenyzőjére, nekem ő elsősorban az édesapám.”

A közönség nagyon kíváncsi már rá, hogy lesz-e újra Schumacher az F1-es mezőnyben, és ha igen, mit fog tudni elérni. Mick azonban azt állítja, nem érez extra nyomást emiatt.

„Őszintén szólva nem érzek nyomást a családnevem miatt” – mondta a Kickernek. „A legtöbb stressz saját magamtól származik.”

Ha pedig bekerül a mezőnybe, elsősorban tanulni, fejlődni szeretne.

„Minden egy tanulási görbe” – mondta. „Ha időt szánsz a részletekre, hogy helyese tanuld meg a dolgokat, az hosszútávon jobban fog működni, mintha megpróbálná az ember elsietni a dolgokat.”