A Renault technikai igazgatója Pat Fry úgy véli, hogy hiába vannak erősen befagyasztva a fejlesztési lehetőségek 2021-re az sem fogja visszafogni a csapatokat abban, hogy nagy változásokat eszközöljenek az autókon.
A koronavírus-járvány gazdasági hatásai miatt az F1 és az FIA megállapodott még tavaly abban, hogy a 2020-as autókat szinte változatlanul átviszik 2021-re.
Ezt azt jelenti, hogy minden egyes csapata főbb elemeiken nem változtathatnak, így a fejlesztési lehetőségek az aerodinamikára és a token rendszer által lefedett területekre korlátozódhatnak. Noha ezek jelentősen korlátozzák a fejlesztési lehetőségeket, Pat Fry szerint azonban így is számos olyan terület van, ami eredményesen kihasználható.
„Noha rengeteg mindent befagyasztottak az autókon, így azokon nem lehet változtatni, de még így is elég sok minden nyitva van, amiket ki lehet használni. Nem lehet egy teljesen új autót építeni, de egy felet egyértelműen igen. Valahogy megpróbáljuk teljesen kiaknázni az értelmesnek tűnő lehetőségeket és igyekszünk minél többet megtenni.” – fogalmazott Fry.
Fry elmondta, hogy a csapat tavaly komolyat lépett előre az aerodinamika területén, így erre szeretnének építeni 2021-ben. Emellett arra is kitért, hogy mik lesznek konkrétan azok a területek, amire fókuszálni fognak.
„Az orr, a kasztni, a motor és a sebességváltó kivételével minden mást áttekintünk. De szerintem ez nagyjából minden csapatnál így lesz. Úgy gondolom, hogy az az aerodinamikai irány, amelyen tavaly elindultunk megalapozott volt és szeretnénk ezt mindenképpen folytatni. A padlólemez nagyban változni fog, ami drasztikusan megváltoztatja az áramlásokat, de ez megint ugyanúgy érint mindenkit. A lehető legjobbunkat kell nyújtanunk, de alapvetően továbbra is arra a filozófiára akarunk építeni, ami eddig is megvolt. Még mindig nagyon sok mozgástér van a szabályok keretein belül.” – vázolta Renault technikai igazgatója.