A Forma-1 vezérigazgatója, Stefano Domenicali elismerte, hogy „mindig van további tennivaló”, miután a Hamilton Bizottság közzétette a motorsportban történő változások felgyorsításáról szóló jelentését.
A Hamilton Bizottság jelentése, amely a Royal Academy of Engineering (az Egyesült Királyság nemzeti mérnöki akadémiája) által vezetett projekt, megállapította, hogy „a Forma-1-ben dolgozók mindössze 1 százaléka fekete származású”, és 10 kulcsfontosságú területet emelt ki, amelyeken az F1 javíthatna, hogy növelje ezt az arányt.
Ezek közé tartoznak a következők:
- A gyakornoki programok kivonása az F1-es költségplafon alól, hogy nagyobb hozzáférést tegyenek lehetővé.
- Ösztöndíjprogramok létrehozása, hogy a mérnöki- és kapcsolódó szakokon végzett fekete bőrű diplomásoknak lehetővé tegyék a motorsportra specializálódott munkakörök betöltését.
- A Forma-1-es csapatok (és más motorsport-szervezetek) vállaljanak vezető szerepet a sokszínűség és befogadás chartájának bevezetésében a motorsport számára, hogy az ágazat elkötelezze magát a sokszínűség és befogadás javítása mellett minden szervezetben.
- A STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics, vagyis tudomány, technológia, mérnöki tudományok és matematika) inspirációs és ismeretterjesztő tevékenységekre vonatkozó bevált gyakorlatok kidolgozása, hogy lehetővé váljon a fekete bőrű diákok és az őket befolyásoló személyek inkluzív bevonása.
- További STEM-tevékenységek támogatása a fekete közösségi csoportok által vezetett kiegészítő iskolák számára az Egyesült Királyságban.
Az ajánlásokra reagálva Domenicali elmondta: „A Hamilton Bizottság átfogó és lenyűgöző jelentést készített, amely megmutatja, hogy Lewis milyen szenvedéllyel foglalkozik ezzel a nagyon fontos kérdéssel.”
„Időt szánunk arra, hogy elolvassuk és átgondoljuk az összes megállapítást, de teljes mértékben egyetértünk azzal, hogy növelnünk kell a sokszínűséget az egész sportágban, és már tettünk is lépéseket ennek érdekében, és az elkövetkező napokban további intézkedéseket fogunk bejelenteni.”
„Olyan sportot szeretnénk, amely reprezentálja a rendkívül sokszínű rajongótáborunkat, és ezért a Forma-1, az FIA és az összes csapat keményen dolgozik azon, hogy megvalósítsuk a részletes terveinket, amelyekkel pozitív változásokat hozunk létre a sportágban.”
„Mindig van még tennivaló, és a jelentés gondolatokra sarkall a további szükséges intézkedésekről.”
A jelentés Hamilton és csapata 10 hónapos munkájának eredménye, és ezek az ajánlások csupán a jéghegy csúcsát jelentik.
A jelentés összesen 179 oldalas, és nem kizárólag az F1-re, hanem általában az oktatási rendszerre, valamint arra összpontosít, hogyan lehetne megnyitni az ajtókat a STEM-tárgyak előtt az iskolában és a továbbképzésben.
Miután a bizottság megállapításait nyilvánosságra hozta, Hamilton így nyilatkozott:
„Büszke vagyok arra, hogy nyilvánosságra hozhattam a Hamilton Bizottság jelentését, a változás felgyorsítása: A Királyi Mérnöki Akadémiával együtt a fekete bőrűek képviseletének javítására az Egyesült Királyság motorsportjában.”
„A jelentés révén úgy érzem, hogy tisztább képet kaptunk arról, mi akadályozza meg, hogy a motorsport-ipar valóban reprezentatív legyen. Hiszem, hogy e tíz ajánlásunk lesz az első lépés ezek kezelésében és a sportágban régóta esedékes változások elérésében.”