back to top
KezdőlapETRCA kamion Eb csatlakozik az ENSZ éghajlatváltozás elleni küzdelméhez

A kamion Eb csatlakozik az ENSZ éghajlatváltozás elleni küzdelméhez

-

Az Európai Kamion Versenyek Szövetsége (ETRA) aláírta az ENSZ Sports éghajlatváltozás elleni küzdelemének a keretprogramját. Ezzel segítenék a Párizsi Egyezmény végrehajtását amely felgyorsítsa az üvegházhatású gázok kibocsátásának legkésőbb 2050-ig történő semlegessé tételéhez szükséges átalakító változásokat. Az ETRA kibővítette elkötelezettségét azzal, hogy csatlakozott a Race to Zero kampányhoz, amely vállalja, hogy a 2040-es évekre vagy hamarabb eléri a zéró kibocsátást.

2020-ban az ETRA a fenntarthatóságot az FIA ETRC három stratégiai alappillérének egyikévé tette, és a HVO bioüzemanyag, a 100%-ban megújuló üzemanyag bevezetésével ebben a szezonban máris hatalmas lépést tett a környezet- és klímavédelmi erőfeszítések terén. Georg Fuchs, az ETRA ügyvezető igazgatója erről így nyilatkozott:

„Tudjuk, hogy a sportágunk hatással van az éghajlatváltozásra, és kötelességünk, hogy csökkentsük a működésünk során a karbonkibocsátásunkat, hogy elérjük a klímasemlegességet. Támogatjuk a Párizsi Egyezmény céljait, és kötelezettséget vállalunk arra, hogy pozitív lépéseket teszünk a fenntarthatóság érdekében.”

Az ENSZ Sports Éghajlatváltozási Keretprogramjának két átfogó célkitűzése van:

* Egyértelmű irány kialakítása a globális sportközösség számára az éghajlatváltozás elleni aktív küzdelem érdekében, az ellenőrzött szabványokkal összhangban lévő kötelezettségvállalások és partnerségek révén, beleértve az üvegházhatású gázok kibocsátásának mérését, csökkentését és jelentését a Párizsi Egyezményben meghatározott, jóval 2 fok alatti forgatókönyvvel összhangban;

* A sportágak egyesítő eszközként való felhasználása az éghajlati tudatosság és cselekvés előmozdítására a világ polgárai körében.

Az ETRA rövid- és középtávú stratégiákat dolgozott ki, és működésének ezt teljes körűen végrehajtja. Ide értve egy, a következő évtizedben elérendő időközi célt, melynek eredményeként a 2030-ra tervezett 50%-os globális CO2-csökkentés méltányolható lenne, annak biztosítása érdekében, hogy teljesíteni tudja kötelezettségvállalásait, és együtt tudjon működni a globális sportközösséggel az éghajlatváltozás elleni küzdelemben.