Alexander Wurz elmondta, a versenyzők továbbra is együtt fognak fellépni a sportágban felmerülő problémákkal kapcsolatban.
Szaúd-Arábiában rakétatámadás érte az Aramco olajfinomítóját. A füstfelhő a pálya szélén is felbukkant, Max Verstappen még érezte is azt. Az első szabadedzés alatt történt az esemény, így mikor a gyakorlás véget ért, a csapatfőnökök, a pilóták, és a sportág irányítói összeültek.
A második szabadedzést gond nélkül teljesítették, majd a versenyzők maratoni megbeszélésbe kezdtek. Sajtóértesülések szerint 5-en nem akartak pályára lépni ilyen körülmények között, így a többiek szolidarítottak velük.
Végül a csapatvezetők és a Forma-1 meggyőzte a főszereplőket a folytatásról, ám a pilóták összefogását a közösségi médiában többen dicsérték.
„Lenyűgöző volt azt látni, hogy ennyire összefogtak. Az elmúlt években is így cselekedtek, de manapság ezt meg is követelik a sportolóktól. Az átalakulás elképesztő, nagyszerű látni, hogy a fiatalok vállalják ezt a felelősséget. Olyan emberekről beszélünk, akik elkötelezettek a szakmájuk iránt. Ugyanakkor kimennek, tájékozódnak és véleményt is formálnak.” – nyilatkozta a GPDA elnöke a The Guradiannak.
Wurz hozzátette, hogy a Jeddah-ban történt fellépés ékes bizonyítéka annak, hogy a versenyzőknek egyre nagyobb szerepe van a Forma-1-ben. Nem csak azért vannak ott, hogy beüljenek az autóba és csendben versenyezzenek.”
„Az elmúlt évek során a sport nagy változáson ment keresztül. Ez a rasszizmus kérdésköre és a Black Lives Matter mozgalom kapcsán mutatkozott meg. Korábban elvárták tőlük, hogy sportolóként bizonyos témakörökben nem foglaljanak állást: ‘én sportoló vagyok, nem keveredek bele a politikába.’ Ezt mondogatták. Ez viszont már a múlté. Az elmúlt években a fiatalok arra az álláspontra jutottak, hogy hangoztatni akarják a véleményüket. Beszélni akarnak bizonyos témákról, foglalkozni akarnak a hatásával és a felelősség vállalással.”