Nigel Mansell nem értette, hogy miért volt népszerűtlen a csapattársai, így például Nelson Piquet körében, de visszatekintve most már érti.
Mansell 1992-ben ért fel a Forma-1 csúcsára, megnyerte pályafutása egyetlen világbajnoki címét, miután egy idénnyel korábban második lett. A brit elmagyarázza, hogy azokban az 1991-es és 1992-es szezonokban ő volt az első számú pilóta. Azt megelőzően szerinte ez nem így volt, mivel a csapatainál másodszámú státuszban versenyzett.
Persze, a csapattársai korántsem voltak tapasztalatlanok. Mario Andretti, Keke Rosberg, Nelson Piquet és Alain Prost mind-mind példaként szolgáltak Mansell F1-es pályafutása alatt. Bajnoki tapasztalattal rendelkeztek, mielőtt ő maga is világbajnoki címet szerzett volna.
Mansell aktív ideje alatt nem értette, hogy pár csapattársa miért nem kedvelte őt. Elsősorban Piquet-t nevezte meg, de pályafutása végeztével visszatekintve rájöhetett, hogy ez azért volt, mert Piquet nem szerette, ha megverte őt másodszámúként. Adrian Fluxnak adott interjújában beszélt erről:
„Kiváltságos helyzetem volt, amikor először kerültem a Forma-1-be, hiszen hét-nyolc világbajnok versenyzett együtt. Olyanokat kellett legyőznöm, mint Alain Prost, Ayrton Senna, Nelson Piquet, Michael Schumacher, és ez csak néhány név akiket felemlegetek. Hihetetlenül sok nagyszerű versenyző volt abban az időben.
Mindezt akkor, amikor úgymond, oké, ’91, ’92-ben egyenesen első számú versenyző voltam, ekkor versenyeztem a bajnoki címért. Az emberek azt azonban elfelejtik, hogy amikor ’91-ig, ’92-ig különféle csapatoknál versenyeztem, én voltam a második számú pilóta, négy különböző világbajnokkal versenyeztem csapattársként. Elképesztő, amikor visszatekintek a pályafutásomra, már sokkal jobban megértem, mint akkor, mert soha nem értettem, miért nem kedvelnek igazán. Ugyanakkor ha már világbajnok vagy, vagy többszörös világbajnok, és aztán egy második számú autóban vered őket, mint én Nelson Piquet-vel voltam így a Williamsnél, ő nem volt a legjobb barátom, nemde?!”
A modern Forma-1-ben egy istálló két autója nagyjából egyenlő a megbízhatóság szempontjából. Mansell ugyanakkor hangsúlyozta, hogy az ő korszakában a második számú autó vezetése jelentősen kisebb esélyt jelentett arra, hogy célba érjen a versenyen, és így lemaradt a bajnoki címért való küzdelemhez szükséges pontokról:
„1990 végén Silverstone-ban vonultam vissza. Azért tettem ezt, mert sok embert láttam ugyan, sok barátom meghalt, akiket nagyon jól ismertem, de nem kaptam meg a támogatást ahhoz, hogy elvégezzem a munkát. A Ferrarihoz szerződtem ’89-re és ’90-re első számú versenyzőként. A Ferrari mégis megvásárolta az első számú státuszt, hogy Alain Prost a Ferrarihoz jöhessen. Az autók megbízhatósága akkoriban elképesztően fontos volt. Ha nem fejezel be egy versenyt, nem kapod meg a pontokat, nem gyűjtesz pontokat, nem leszel világbajnok. Ha a 80-as, 90-es években az első számú pilóta voltál, akkor 30%-kal nagyobb esélyed volt arra, hogy célba érj egy futamon. Amennyiben második számú versenyző vagy, ugyanolyan gyors lehetsz. Az autód azonban megbízhatóság szempontjából nem annyira jó, mint az első számú autó. Tehát Silverstone-ban úgy döntöttem, hogy valójában elég volt, mivel soha nem kaptam volna meg azt a támogatást, amire valójában szükségem volt ahhoz, hogy átérjek a célvonalon.”
A Classic-ot az augusztus 26-28-i hétvégén rendezik meg Silverstone-ban, és számos látványosságot kínál. Többek között Mansell 30 évvel ezelőtti F1-es világbajnoki címet nyert autóját is bemutatják egy interaktív kiállításon.