A Red Bull Ring üzemeltetésében komoly fejlesztést hajtottak végre a környezetvédelem és a fenntarthatóság érdekében, amellyel a terv szerint 90%-kal csökken a verseny szén-dioxid kibocsátása a tavalyihoz képest.
A hétvégi F1-es verseny helyszínén a dízelgenerátorokat cserélik le környezetkímélőbb áramfejlesztésre: ezt növényi olajból származó bioüzemanyaggal, illetve 600 négyzetméternyi napelemmel végzik, utóbbiakat az utolsó kanyarnál a pálya belső részére telepítették.
A rendszert óránként 2,5 MW energia termelésére tervezték, ebből látják el a csapatok garázsait és motorhome-jait, valamint a közvetítőállomás központját.
„Ez a kísérlet a legújabb lépés a működésünk fenntarthatóbbá tétele felé, ami a 2030-as karbonsemlegesség célja felé vezet. Ez mutatja az egész paddock és a kulcsszereplők elszántságát, akik megalkották ezt a célt és értik ennek fontosságát. Nem csupán az energiafogyasztás és a szén-dioxid-kibocsátás terén lesz javulás, de a nagydíjak áramellátási lehetőségei is zökkenőmentesebbek lesznek” – nyilatkozta Ian Stone, az F1 logisztikájának igazgatója az először a Red Bull Ringen használt megoldásról.
Természetesen nem csak a Red Bull Ringen, hanem más pályákon, például a Hungaroringen is kiemelt figyelmet kap a környezetvédelem és a fenntarthatóság, az elmúlt években a közlekedéstől kezdve a hulladékkezelésig számos területen hajtottak végre fejlesztéseket.