back to top
KezdőlapFormula 1Verstappen volt a leggyorsabb az egyetlen katari edzés korcsolyapályáján

Verstappen volt a leggyorsabb az egyetlen katari edzés korcsolyapályáján

-

Nehéz körülmények között kellett megejteniük a felkészülést az F1-es mezőny tagjainak a sprintfutamos Katari Nagydíj első és egyetlen szabadedzésén, ahol Max Verstappen autózta a legjobb időt a Ferrarik előtt.

Egy év kihagyás után érkezett meg Loszailba a Forma-1 a második Katari Nagydíjra, ahol több szempontból is más körülmények várták a mezőnyt, mint 2021-ben. Egyrészt a pálya körül és a paddockban jelentős átalakítások történtek, ezzel rendezkedve be a szervezők az F1 hosszú távú fogadására.

A vonalvezetés ugyan nem változott, ám a köridők mégis kirívóan lassabbak voltak, mint a legutóbbi itteni látogatás során, ennek pedig az aszfalt rendkívüli porossága, homokossága volt a fő oka. A versenyzők rendkívül csúszós felületre panaszkodtak, az autók pedig hasonló felhőben verték fel maguk mögött a port, mint esős körülmények között a vizet. Az erős szél és a lemenő nap zavaró sugara miatt szintén többen panaszkodtak.

Ennek megfelelően temérdek pályaelhagyást is hozott különösen az első fél óra, Lando Norris McLarenre egy alkalommal egy a kanyar előtti távolságot jelző hungarocellhasábot is ripityára szaggatott. 1:30-on kívüli időkkel kezdődött a körözés, majd hosszú időn át 1:28-asoknál állt meg az élmezőny, ami 5-6 másodperccel lassabb a két évvel ezelőtti legjobb katari edzéseredményeknél.

A versenyzők életét tovább nehezítette, hogy sprintfutamos hétvégén járunk, vagyis ez az egyetlen egyórás gyakorlás állt rendelkezésükre ahhoz, hogy felkészüljenek a már ma este sorra kerülő időmérő edzésre.

Az utolsó tíz perc kezdetéig senki nem használta a lágy keverékű gumikat – ekkor Charles Leclerc állt az élen a két McLaren előtt, miután a monacói némi ijedtségen is túl volt már, hiszen egy alkalommal furcsa hangokat hallott a motorból.

A hajrára sem rakatta fel mindenki a lágy gumikat, a Mercedesnél és a McLarennél például tartózkodtak ettől, ám a Red Bull és a Ferrari kipróbálta őket, Verstappen pedig 1:27,428-as idővel végül az első helyen is zárta az edzést. Mögötte Carlos Sainz és Leclerc révén a két Ferrari zárt, akit Fernando Alonso, Sergio Pérez és Juki Cunoda követ.

Kérdéses persze, hogy ezek az időeredmények mennyire mérvadóak, az viszont biztos, hogy közép-európai idő szerint 19 órakor már a vasárnapi rajtrácsot meghatározó időmérő edzés következik Loszailban.