Lance Stroll a figyelem kereszttüzébe került a Katari Nagydíj hétvégéjén, amikor frusztrációjában durván bánt személyi edzőjével. Főnöke most védelmébe vette a kanadait, feltéve a kérdést: nem éppen az érzelmeket akarjuk látni a sportolóktól?
Stroll incidense a pénteki időmérő alatt történt. A pilóta, miután ismét kiesett az időmérő első szakaszában, az Aston Martin garázsában látszólag odébblökte a neki segíteni próbáló edzőjét, Henry Howe-ot. Bár másnap Stroll tisztázta az ügyet a nyilvánosság előtt és elmondta, hogy minden rendben van kettőjük között, a hétvége során a csapatfőnök Mike Krack sem úszta meg a történtekkel kapcsolatos kérdéseket.
Stroll rendezte a kapcsolatát az edzőjével a lökdösődésüket követően
„Az emberben felgyülemlik a feszültség, amikor a saját elvárásai alatt teljesít, egy ponton pedig ez kiszabadul. Nem különb ez attól, mint amikor egy futballmeccsen a lecserélt játékos nem akar pacsizni az edzővel, majd eldobja a mezét vagy a vizeskulacsot. Ilyet már számos alkalommal láthattunk” – idézi az Aston Martin csapatvezetőjét a racingnews365.com.
„Én magam is igyekszek minél későbbre halasztani ezt [a sajtótájékoztatót], hogy kimenjen belőlem az adrenalin. Pedig biztos vagyok benne, hogy a versenyzőkben tízszer, hússzor több adrenalin munkálkodik, mint bennünk, akik a bokszutcában ülünk, és nekik mégis azonnal az orruk elé dugják a mikrofont, és minden mozdulatukat rögzíti a kamera.”
Krack a nézői magatartás kifürkészhetetlenségét is felhozta, szerinte a sport közegében tapintható nyomás mértékét nem ismerő közönségtől nem tisztességes, ha az online térben azonnal nekiesnek a versenyzőknek egy-egy ballépés után.
„Elvégre mindenki érzelmeket akar látni a sportolóktól, de aztán mégis túl gyorsan ítélkezünk felettük. Talán kicsit óvatosabban kellene bánni ezzel. Látni akarjuk az ilyeneket, hogy legyen miről beszélni, de aztán amint valaki egy lépéssel túl messzire megy, a karosszékben vagy a légkondicionált szobában ülők azonnal megállapítják, hogy az már nem fér bele, ilyet nem szabad csinálni. Ennél egy kicsit több tiszteletet kellene tanúsítani a versenyzők és a profi sportolók iránt” – állapította meg a szakember.