George Russell ugyanúgy sokat veszített a bokszkiállásán az interlagosi futamon, mint Lando Norris, ám mint rámutatott, a Mercedesnél fordítva működött a döntési folyamat, mint a McLarennél.
A brit a második helyről rajtolva átvette a vezetést Norristól az 1-es kanyarban, s a Mercedes hétvégi gyengélkedése után némi meglepetésként a 28. körig vezette is a futamot – úton afelé, hogy rekordot jelentően a 7. olyan versenyző legyen az idei szezonban, aki legalább két versenyt nyert.
A futam közepén érkezett erősebb eső azonban döntéshelyzetbe kényszerítette az élmezőny tagjait, ami meg is fordította a verseny addigi képét. Russell és Norris éppen lemaradtak arról, hogy virtuális biztonsági autós jelzés alatt kisebb időveszteség nélkül cserélhessenek kereket, de ennek ellenére a bokszba hajtottak. Mögöttük Esteban Ocon, Max Verstappen és Pierre Gasly azonban nem tettek így, ezzel megalapozva, hogy végül ők hárman állhassanak fel a dobogóra, hiszen a hamarosan elrendelt piros zászlós leállás során már időveszteség nélkül cserélhettek kereket – vagyis mindhárman tulajdonképpeni bokszkiállás nélkül teljesítették a futamot.
Míg Norris arról beszél, hogy a McLaren rá bízta a döntést a kerékcseréről, így történt meg a végül számára balszerencsésen alakuló lépés, a Mercedesnél fordított volt a helyzet, és ez már Russell futam közben bejátszott rádióüzenetéből is nyilvánvaló volt. A brackley-iek ugyanis nem hagytak választási lehetőséget a versenyt vezető pilótájuknak, a bokszutcába hívták őt friss intermediate gumikért, pedig Russell tudatta velük, hogy ez szerinte rossz döntés.
Vai abrindo o bolso George Russell que a FIA tá dura pic.twitter.com/9LE4u7LUkg
— Ma៹ sixty-three (@gwrtrice) November 3, 2024
„Ha kint maradunk, első helyen lettünk volna az újraindításnál Ocon, Max és Gasly előtt, az élen haladni pedig sokkal könnyebb. Hogy hol végeztünk volna, azt nem tudom, de a verseny során nagyon mérges voltam, mert én kint akartam volna maradni” – nyilatkozta Russell az F1 hivatalos csatornájának.
„Az első 30 kör során mindent kontroll alatt tartottam, 12 másodperc előnyöm volt a harmadik helyezettel szemben, és Landót is magam mögött tudtam tartani. Igen, az a három kör tényleg nagyon-nagyon kemény volt a verseny közepén, de éppen ezért akartam a pályán maradni, mert meg voltam győződve róla, hogy ebből biztonsági autó vagy piros zászló lesz. Végül pedig így is történt, hiszen vezethetetlenné váltak a körülmények.”
„Általában amikor szárad a pálya, a csapat dönt arról, hogy mikor váltsunk slickekre. De amikor egyre vizesebb lesz, a versenyzőn szokott múlni, hogy slickről interre vagy interről esőgumira cseréljünk.”
A brit a folytatásban az elé kerülő Alpine-okat sem tudta megelőzni, így negyedikként ért célba, ám eredménye még nem végleges, hiszen két ügyben is vizsgálat alá helyezték őt a felügyelők. Egyrészt Norrishoz hasonlóan a második felvezető kör szabálytalan megkezdéséért, másrészt pedig Lewis Hamiltonnal amiatt, mert a Mercedes szerelői mindkét autón változtattak a guminyomáson a rajtprocedúra során.
Verstappen a 17. helyről dominált a brazíliai esőben, az Alpine szürreális dupla dobogót szerzett!