Christian Horner viselkedése is vezethetett az elküldéséhez.
Noha azt senki és semmi nem veheti el Christian Hornertől, hogy az elmúlt 20 évben olyasmit ért el a Red Bull-lal, amit kevesen hittek volna, a nemrég menesztett csapatfőnökről egyre-másra jelennek meg a különböző vélemények és értesülések annak kapcsán, hogy mi miatt kellett távoznia. Miközben a Red Bull nem kommentálta a döntés hátterét és számos részletet nem ismerünk, az utóbbi másfél évben körvonalazódott egy kép arról, hogy mi vezetett idáig, és rendszerint előkerült, hogy a Red Bull osztrák anyacégének vezetése úgy vélte, Horner túl nagy hatalomra tett szert.
De nemcsak ebben láthattak problémát, hanem az ügyvezető igazgatói és csapatfőnöki pozíciót egyszerre betöltő szakember viselkedésében is. Erről Peter Hardenacke, a német Sky riportere a Backstage Boxengasse Podcastban beszélt és egy példát is mondott.
„Christian Horner egyre hiúbbá vált, amiben szerintem a Drive to Survive-nak (a Netflix F1-es sorozata – a szerk.) is volt szerepe. Ott valahol elveszítette a kapcsolatot a valósággal. A Servus TV, a Red Bull saját csatornája például csinált egy kisfilmet Toto Wolffról, a Mercedes csapatfőnökéről, amit Christian Horner látott, majd azonnal dühösen telefonált, hogy vele miért nem készült valami hasonló. Látható, hogy mely területeken volt Christian Horner aktív, és mi volt fontos a számára. És még a Drive to Survive némely epizódjában is láttuk, hogy ez már túlságosan távol áll attól, amit egy csapatfőnöknek csinálnia kellene.”
Eközben a Red Bull teljesítménye egyre jobban visszaesett, és ami a jövőre nézve még aggasztóbb, a kulcsemberek egymás után hagyták el az istállót. Horner azonban kifelé – és valószínűleg a Red Bull felé is – folyamatosan azt az üzenetet közvetítette, hogy nincs semmi probléma, és megfelelő szakembregárdával rendelkeznek ahhoz, hogy ne okozzon gondot az elvándorlás.
A heves szóváltás, ami megelőzte Horner Red Bulltól való menesztését
Martin Brundle, a Sky Sports F1-es szakkommentátora szerint azonban a csapatfőnök hibát követett el akkor, amikor a szőnyeg alá próbálta söpörni ezt a problémát. „A tavalyi Bahreini Nagydíj óta ő is csak utas volt, amikor kijöttek azok a bizonyos hírek és egy kissé a farok csóválta a kutyát – kezdte okfejtését Brundle a Sky Sports F1-es podcastjában Horner tavaly év elején kirobbant zaklatási botrányára utalva. – Verstappen csapata nyilvánvalóan információkkal látott el bizonyos újságírókat, Christian pedig egyre nagyobb és nagyobb nyomás alá került. Kulcsembereket veszített el, mint Adrian Newey, Rob Marshall és Jonathan Wheatley, a hibája pedig az volt, hogy meggyőzte magát és próbált meggyőzni mindenki mást is arról, hogy ezek az emberek már nem járultak annyira hozzá az eredményességhez, a távozásuk nem számít, és a mögöttük álló csapat jobb. Ez azonban nem volt helyes, miközben nem is arról van szó, hogy katasztrofális helyezt állt elő és egyáltalán nem teljesítenek. Viszont túl sok minden dolgozott ellene. Nagy támogatást kapott a [Red Bull többségi tulajdonos] Chalerm Yoovidhya-tól, ez azonban végül eltűnt, és megtörtént az elkerülhetetlen.”
Hogy a Red Bull F1-es csapatát a saját elképzelései szerint felépítő és sikerre vezető szakember kiválása időszerű volt már, és a kirúgásával hosszú tévon jól jár-e a bikás istálló, azt majd az idő fogja eldönteni, mindenesetre bőven akadnak olyanok, akik szerint minden hibája ellenére meg kellett volna tartani Hornert, mert képes lett volna visszavezetni a csapatot a világbajnoki győzelmek ösvényére.