Lewis Hamilton a Szingapúri Nagydíj paddockjába érkezve csütörtökön első alkalommal beszélt a kamerák előtt a hétvégén őt ért személyes tragédia óta.
A hétszeres világbajnok négylábú barátja, Roscoe kutya vasárnap tartalmas életének végéhez ért, a brit pilóta pedig közösségi oldalán is megosztotta milliónyi követőjével azt a személyes drámát, amin a két F1-es versenyhétvége között keresztülment.
Hamilton bemutatta a nőt, aki mellette volt Roscoe halálánál
Szingapúrba megérkezve Hamilton láthatóan komor volt, de első interjúiban pozitív hangvételt megütve köszönetet mondott a nehéz pillanatokban felé áradó szeretetért.
„Elképesztő volt látni, mennyi támogatást kaptam a világ minden tájáról, és hogy milyen sokat jelentett Roscoe másoknak is. Igazán felemelőek voltak a kedves üzenetek, nagyon hálás vagyok értük. Aki veszített már el házi kedvencet, tudja, hogy mennyire fájdalmas. Valahol olvastam, hogy a gyász a szeretet utolsó felvonása, és most én is ezt érzem. Most már tényleg csak azt várom, hogy visszaüljek az autóba, és azt csináljam, amit itt a legjobban szeretek” – idézi Hamiltont a Motorsport.
Arra a kérdésre, hogy kifejezetten Roscoe emlékéért fog-e egy kimagasló eredményért hajtani a hétvégén Szingapúrban, a brit szövevényesebb választ adott, amivel azt sugallja, hogy mivel a Ferrari pilótájaként még nem is járt a dobogón, már sokkal többeknek tartozik egy jó szerepléssel, mint néhai kutyája.
„Nagyon sokan vannak, akiknek kijárna már egy jó eredmény tőlem és ettől a csapattól. A tifosi, azok az emberek, akik követnek engem, és mindazok, akik rám írtak és támogattak engem az elmúlt év során, és különösen ezen az elmúlt héten. Az ilyen pillanatokban látható igazán, hogy az emberek melletted állnak” – hangsúlyozta.