back to top
2025. október 22. 00:38
KezdőlapFormula 1Piastri pofonegyszerű megoldástól várja, hogy ne kelljen aggódnia

Piastri pofonegyszerű megoldástól várja, hogy ne kelljen aggódnia

-

Oscar Piastri előnye tovább fogyott a bajnoki tabella élén az USA Nagydíjon, de egyelőre nem izgul.

Érdekes módon sokan nem a csapattársát, Lando Norrist, hanem a nyár végére tetemes hátrányba kerülő Max Verstappent látják a legveszélyesebbnek rá a vb-címre, hiszen az előző négy nagydíjból hármat megnyert, és Szingapúrban is Piastri előtt végzett.

Utóbbi szerencséjére Verstappennek még nincs teljesen a saját kezében a sorsa, ugyanis ha a hátralévő öt nagydíj mind a hét futamát megnyeri (kétszer sprintet is rendeznek), önmagában még az sem garantálja számára a címvédést, de ez azt a forgatókönyvet feltételezi, hogy az ausztrál minden alkalommal 2. lesz, ami a mostani formáját elnézve kevéssé valószínű: az előző három nagydíj egyikén sem állt dobogóra.

„Max és a Red Bull sokat gyorsult a nyári szünet óta. Már az év elején is felvillantották a tempójukat, de azóta egyenletesen teszik ezt – ismerte el Piastri. – Jól elkapta a fonalat [Verstappen] az előző versenyeken, de ha újra megtaláljuk a ritmust, illetve én a tempómat, akkor nincs okom a komoly aggodalomra. Még hosszú a bajnokság. Max gyors ütemben közeledett hozzám, de a lemaradása még nem épp kicsi öt fordulóval a vége előtt. Ha újra rátalálunk a tempóra, rendben leszünk.”

Vészesen fogy Piastri előnye, az ausztrál elmondta, miért szenvedett ennyire Austinban

Verstappen módosította korábbi álláspontját és most már nem érzi lehetetlennek a címvédést, a hátránya 40 pont. Piastri Bakuban mindegyik nap megrongálta az autóját, ami nullázáshoz vezetett, Szingapúrban Norris manővere miatt vesztett pozíciót egy ütközés keretében, és a jelek szerint az austini teljesítménye az, ami megkongathatja a vészharangot, hiszen nem tudott mentséget felhozni az 5. helyre.

„Inkább vagyok ebben a pozícióban, mint a másik két riválisoméban. Ez a hétvége nem úgy alakult, ahogy akartam, vagy amit vártam, viszont más volt a korábbi kettőhöz képest. Baku más okból katasztrófának bizonyult, Szingapúrban meg történt, ami történt. Ez a mostani hétvége kilógott a sorból” – mondta.

Ráadásul Austinban a vonalvezetés és az idén korábban látottak alapján várhattuk volna, hogy a McLaren visszaveszi a kezdeményezést a Red Bulltól, de ezen a hagyományos jellegű pályán sem fordult újra a kocka.

▼▼ Következő cikk ▼▼