A bajnokság szempontjából is fontos fejlemények után megszakították a Brazil Nagydíj sprintversenyét, aminek nedves pályán, de slick gumikkal vágott neki a mezőny.
Az eső nem esett, a mezőny a lágy és a közepes keverékek használatával rajtolt el, bízva a pálya állapotának gyors javulásában, de a célegyenes környékén még elég sok vizet felvertek maguk mögött az autók.
A sprint elejétől fogva Lando Norris vezetett Andrea Kimi Antonelli és Oscar Piastri előtt, a 7. körben azonban Piastri ráhajtott a belső kerékvetőre a 3-as kanyarban, amitől megcsúszott az autója és a külső falba csapódott – az ausztrál bajnokesélyes ezzel újabb fontos pontokat veszített.
Pillanatokkal később Nico Hülkenberg és nagyobb csattanással Franco Colapinto is falnak csúszott ugyanott. Mindenki épségben megúszta a történteket, de a gumifal megrongálódása miatt a 7. kör végén piros zászlós leállást rendelt el a versenyirányítás. A fal helyreállításának idejére a pilóták a bokszutcában felsorakozva várakoztak a folytatásra.
💥 Así ha sido el TRIPLE ACCIDENTE de Piastri, Colapinto y Hulkenberg
🔴 BANDERA ROJA 🔴#F1 #F1Sprint #BrazilGP 🇧🇷pic.twitter.com/D6rGrpGay7
— Fórmula Directa (@FormulaDirecta) November 8, 2025
FRISSÍTÉS: Végül Norris győzelmével ért véget a sprint.
