Lewis Hamilton az idei szezon végeztével be is fejezheti a karrierjét? Az Abu-dzabi Nagydíj után újra ezek a hangok lepték el a paddockot. Nico Rosberg szerint lehetetlen helyzetben van a brit, aki viszont azzal az indokkal nem kommentálja korábbi csapattársa véleményét, hogy ő „nem csinálta meg azt, amit én”.
Nem vitás, Hamilton rémesen zárta első szezonját a Ferrarinál, bizonyára mindenki várakozásait alulmúlva: egyszer sem állt dobogóra Charles Leclerc hét top 3-as eredményével szemben, a bajnokságban tőle jelentősen lemaradva a 6. helyen zárt, s noha a nyári szünet után azt mondta, végre összhangba került az autójával, az évet sorozatban három Q1-es kieséssel zárta az időmérőkön.
„Jelenleg csak a szünetet várom. Hogy kikapcsoljak és ne beszéljek senkivel. Senki nem fog tudni elérni ezen a télen. Nem lesz nálam a telefonom, alig várom, hogy teljesen kilépjek a mátrixból. Általában mindig magamnál hordom [a telefont], de ezúttal megy az istenverte kukába” – vázolta fel a téli terveit Hamilton a szezonzáró után, aminek nyomán idén már nem először kérdőjeleződött meg a Ferrari iránti elhivatottsága, s a paddockban ismét elkezdtek suttogni arról, hogy a brit az idei év csalódásai után talán már nem is szándékozik visszatérni a mezőnybe 2026-ban.
Nem ez az első alkalom Hamilton karrierjében, amikor ilyen feltételezés felmerül vele kapcsolatban. Amikor 2021-ben botrányos körülmények között veszítette el a bajnoki címet Max Verstappennel szemben, a britnek saját elmondása szerint is megrendült a bizalma az F1-ben, de miután egész télen alig adott életjelet magáról, a 2022-es új szabályérában ismét ott volt a Mercedes ülésében.
Hamilton örül, hogy Norris megfogadta a tanácsát a szezonzáró előtt
Hamilton korábbi csapattársa és ádáz bajnoki riválisa, Rosberg a Sky Sports szakértőjeként beszélt arról, milyen döntési lehetőségek állnak a hétszeres bajnok előtt a tél folyamán – és arra jutott, hogy egyik útra lépni sem igazán jó választás a jelenlegi helyzetében.
„Szörnyű szezonja volt, és nem ilyen véget érdemelne a karrierje. Legyőzi a csapattársa, alig tud bejutni a Q2-be, magától kipördül – nagyon nehéz megbirkózni egy ilyen helyzettel, ez egy igazi rémálom. Számára pedig szerintem még rosszabbul csapódik ez le, mint ahogyan valójában kinéz. Ő a legnagyobb, és ezt sohasem fogjuk vitatni, de ez most mégis megkarcolja egy kicsit a hagyatékát” – mutatott rá Rosberg.
„Úgy tűnik, teljesen elakadt. Nem teheti meg, hogy most azonnal visszavonul. Egyrészt kivel helyettesítik, másrészt számára is arcvesztés lenne, hogy 12 hónappal azt követően, hogy belevágott ebbe a nagy projektbe, egyszerűen visszavonul, mert nehézségei vannak. Ez nem így működik. Ha viszont folytatja, az idő nem érte dolgozik, a helyzet már nem lesz könnyebb. Ez sem igazán jó választás, szóval nagyon nehéz helyzetben van.”
Még vasárnap este a paddockban szembesítették Hamiltont Rosberg szavaival, aki alapvetően a maradásra biztatta, a brit azonban kollektíven szólt oda a szakértővé lett korábbi versenyzők csoportjának, akiknek a véleményére már a múltban sem adott.
„Nincs mit mondanom nekik. Egyikük sem csinálta meg azt, amit én” – jelentette ki Hamilton, nem részletezve, hogy mit ért ez alatt. Bizonyára nem a világbajnoki címszerzést, hiszen azt Rosberg teljesítette éppen ellene 2016-ban.
„Majd kiderül, hogy mikor történik meg – folytatta a visszavonulásra utalva. – De már nagyon várom, hogy elszakadjak ettől az egésztől, a heti rendszerességű fotózásoktól meg az ilyenektől. Azt a napot várom, amikor már nem kell csinálnom ezt az egészet.”
