back to top
2026. február 13. 20:12
KezdőlapFormula 1A Mercedes lehetetlen helyzetet teremtett a bahreini teszt blöffölési játékában

A Mercedes lehetetlen helyzetet teremtett a bahreini teszt blöffölési játékában

-

A Forma–1 első bahreini tesztjének zárónapján a Mercedes volt a leggyorsabb, ami ismét új érveket vihet a felkapott „Melyik csapat a favorit?” üzengetésbe.

Az elmúlt napok pókerjátszmája arról szólt, hogy mindegyik csapat terelte magáról a „favorit” megnevezés legkisebb gyanúját is, a Mercedes vezetésével az egyik leghangosabb tábornak azok számítanak, akik a Red Bull előnyét vizionálják – ebbe némi valóságalapot Isack Hadjar nyilatkozatán keresztül lehet belelátni, aki már-már vigyorogva arról beszélt, hogy szerinte meg tudja szerezni idén az első győzelmét.

Hagyományosan nagy bátorságra vall a teszteléseken az adott napi leggyorsabb köridőkből erősorrendet felállítani, egy új szabályrendszer elején pedig még kuszább a kép, miközben a csapatok próbálnak eligazodni az új motorok és az energiamenedzsment kihívásai között. A Mercedes, amely azt állítja, hogy nem az ő autója a leggyorsabb, pénteken mégis a leggyorsabb volt, a tabella első két helyén Kimi Antonelli és George Russell végzett, akik a jelek szerint mindketten részt vettek egy képzeletbeli nagydíj időmérőjén, mert a műszakjuk elején szórták a gyors köröket.

Mindazonáltal sokaknál a hosszú etapok voltak a főfogások a napi menüben, Antonelli és Russellt az egész nap vezető Lewis Hamilton és Oscar Piastri követte a rangsorban 1 másodperc alatti lemaradással, majd a Red Bullok következtek 1,5–2 másodperces hátránnyal. Ez eltérő programokra utal. A Haas viszont továbbra is egész jól szerepel, a Max Verstappen és Hadjar mögötti három pozícióból kettőt Oliver Bearman és Esteban Ocon csípett el.

Hamilton is felszólalt a Mercedes ellen, egyenlő feltételeket akar

Ezúttal is nagyjából zavartalanul folyt a gyakorlás, piros zászlós megszakításra csak kétszer került sor, minimális bosszúságot okozva a mezőnynek. Az első óra végéhez közeledve Valtteri Bottas autója állt meg hűtési probléma miatt, de két órával később a Cadillac már folytatta a felkészülést, míg Hamilton Ferrarija 10 perccel a leintés előtt állt meg – simán lehet, hogy csak az üzemanyagot ürítették ki szándékosan, a rendszerek tesztelése érdekében –, szóval a maranellóiak idővesztesége csak minimális volt, relatív értelemben, a riválisokhoz képest pedig szinte semennyi.

A megtett távban mégsem ők, hanem az Aston Martin végzett utolsóként pénteken, amelynek helyzetéről újabb és újabb rossz hírek szállingóznak: a SoyMotor azt írta, valóban nagy a feszültség a csapaton belül, amit elsősorban a Honda-motor gyenge teljesítménye szül, miközben a váltó is sok problémát okoz és nagy hatással van az autó rossz vezethetőségére. Ráadásul állítólag a Honda 11 ezerben korlátozta a motorja fordulatszámát a megbízhatóság miatt, miközben a riválisok motorjai 12 ezer fölött forognak. Valamilyen probléma biztos megint sújtotta az Aston Martint, mert Lance Stroll a délelőtti 54 köréhez délután jóval kisebb mennyiséget tudott hozzátenni.

A jövő héten szintén szerdától péntekig, ugyanígy Bahreinben még három napja lesz felkészülni a csapatoknak a Forma–1 március 5-7 közötti szezonnyitójára, az Ausztrál Nagydíjra.

A pénteki tesztnapról készített élő közvetítésünk sok képpel és érdekes részlettel itt olvasható.

A pénteki tesztnap végeredménye:

Versenyző Csapat Idő Hátrány Kör
1 Andrea Kimi Antonelli  Mercedes  1:33.669 61 
2 George Russell   Mercedes  1:33.918 +0.249 78 
3 Lewis Hamilton   Ferrari  1:34.209 +0.540 150
4 Oscar Piastri   McLaren  1:34.549 +0.880 161 
5 Max Verstappen  Red Bull  1:35.341 +0.672 61 
6 Isack Hadjar  Red Bull  1:35.610 +1.941 59 
7 Esteban Ocon  Haas  1:35.753 +2.084 75 
Franco Colapinto   Alpine  1:35.806 +2.137 144 
9 Oliver Bearman   Haas  1:35.972 +2.303 70 
10 Nico Hulkenberg  Audi  1:36.291 +2.622 58 
11 Alexander Albon  Williams  1:36.665 +3.124 78 
12 Liam Lawson   Racing Bulls  1:36.808 +3.139  119 
13 Carlos Sainz  Williams  1:37.186 +3.517 68 
14 Sergio Perez  Cadillac 1:37.365 +3.696 67
15 Gabriel Bortoleto Audi 1:37.536 +3.867 60
16 Lance Stroll Aston Martin 1:38.165 +4.496 72
17 Valtteri Bottas   Cadillac  1:38.772 +5.103  37