back to top
KezdőlapFormula 1A Liberty elhalasztotta a „naptárreformot”

A Liberty elhalasztotta a „naptárreformot”

-

Az F1-es versenynaptár nagyszabású átalakítása nem a közeljövőben fog megvalósulni, vallotta be a Liberty Media.

A Liberty egyik dédelgetett álma, hogy az F1-es kalendárium versenyeit földrajzi szempontok alapján csoportosítsák (Sean Bratches egy Európa-Amerika-Ázsia turnét javasolt), ami a számítások szerint a sport népszerűségének növekedéséhez és a költségek csökkentéséhez vezetne. A radikális reformra már akár 2019-ben sor kerülhetett volna, ám Ausztrália és Abu Dhabi olyannyira ragaszkodnak szezonnyitó és –záró státuszukhoz, hogy az ötletet jegelni kellett.

„Célkitűzések terén optimistának vallom magam, ám egyben realisztikusan is látom a helyzetet” – nyilatkozta Bratches. „A jelenleg érvényben lévő szerződéses kötelezettségeket és az időjárási körülményeket figyelembe véve eltarthat egy darabig, mire ezt az ötletet megvalósíthatnánk – ha egyáltalán lehetséges. A rajongók szemszögéből hatékonyabb irányba próbáljuk kormányozni a dolgokat, így ugyanis nem kellene olyat sokat ugrálni különböző időzónák között. Az F1 szempontjából is előnyös lenne, mert csökkennének a szállítási költségek, valamint több lehetőség nyílna meg azok a szponzorok előtt, akik csak egy adott régióban szeretnék aktiválni a célközönséget és akiknek a jelenlegi ugrálás megnehezíti a dolgát.”

Ami a naptárbővítést illeti, Chase Carey vezérigazgató az eredetileg kikiáltott 25-versenyes naptárat nem tartja valószínűnek, habár a hírek szerint már viszonylag komolyan veendő tárgyalások folynak Vietnámmal, Argentínával és Miamival. Elméletileg nem lenne akadálya a 25 versenynek, a csapatok azonban többször is kifejezték már aggodalmukat az utazószemélyzetet ez esetben érő jelentősen nagyobb munkaterheléssel kapcsolatban.

„Nincsenek számszerűsített céljaink” – mondta Carey. „Kétségtelenül lenne rá lehetőségünk, hogy újabb versenyeket csatoljunk a naptárhoz, ugyanis rengeteg helyszín érdeklődik a versenyrendezés iránt, de ezek nem mindegyikével foglalkozunk komolyan. Néhány valóban jól jönne, de a minőséget kell szem előtt tartanunk a mennyiséggel szemben. Megvan a kapacitásunk és a jogunk a naptár bővítéséhez, ami akár 25 versenyt is elérhet, de jelenleg a meglévő események kialakításával foglalkozunk elsősorban; magán a versenyen kívül ideértve a vendéglátást, a helyi együttműködéseket, a körítést, a városokat és a lakosság támogatását.”

Mindezek ellenére a 2018-as naptárhelyszínek nem érezhetik magukat biztonságban.

„Néhányukkal rövidtávú szerződést kötöttünk” – folytatta Carey. „Németország visszatért ugyan, de csak az idei évre szól a megegyezés. Ami azt illeti, vannak még érdekes lehetőségeink.”