Martorell/Budapest, 2018. február 13. – Hajnali öt órakor kék fényének felvillanásával megkezdi munkanapját a SEAT martorelli gyárának 125 robotja közül az egyik, mely naponta 2 800 fordulót tesz meg.
Így működik a robotokkal történő gyáron belüli szállítás:
125 robot és 7 000 gyári alkalmazott:
A robotok vonalkód leolvasásával azonosítják a megfelelő alkatrészeket, majd egy érzékelő kinyitja a raktár ajtaját, és a robotok folytatják útjukat. A 125 robot közül néhány ilyen módon kezdi a napját, rutinszerűen keresztezik egymás útvonalait, és 7 000 gyári alkalmazott munkáját segítik teljes összehangoltsággal. Az automatizált robotok motorokat, sebességváltókat, lökhárítókat és ajtók ablaküvegeket szállítják, terhelhetőségük egészen 1 500 kg-ig terjedhet.
Utazás a Holdra közlekedési lámpákkal és gyalogosokkal:
Az automatikusan vezérelt járművek (automated guided vehicles) minden évben 436 000 kilométert tesznek meg, ami több, mint a Föld és a Hold közötti távolság. Amikor a robotok előre meghatározott útvonalukat futják, 360 fokos körpanorámás „látásuknak” köszönhetően pontosan tudják, mikor kell megállniuk egy piros lámpánál, vagy amikor egy dolgozó keresztezi az útvonalukat. A robotok „együttműködnek a gyalogosokkal”, és biztonságuk érdekében lézer jelzőfényekkel adnak riasztást.
Navigálás a „Robot Galaxy”-ban:
Az automatikusan vezérelt járművek a martorelli gyárban 40 útvonalon futnak, amelyeket a padlóba épített mágneses nyomvonalakkal alakítottak ki. Mindegyik útvonal 1 és 7 perc közötti időtartamú. Ez idő alatt a robotok az irányító nyomvonalakat követik, és a kanyarokban automatikusan csökkentik sebességüket annak érdekében, hogy nehéz teherrel se veszítsenek stabilitásukból, és képesek legyenek betartani a biztonságos követési távolságot. A jövőben ezek az irányító nyomvonalak átadják majd helyüket egy GPS alapú navigációs rendszernek.
Távirányítás:
Öt alkalmazott a vezérlőteremből irányítja – és amennyiben szükséges, távvezérléssel módosítja – az automatikusan vezérelt járművek útvonal beállításait. A központi szerver információkat gyűjt a robotokra telepített programokból, és pontos helyüket egy számkijelzőn vetítik ki a vezérlő teremben lévő képernyőkön. A zöld fény a robotok teljes erővel történő működését jelzi, és ez a fény borostyán színűre vált egy akadály miatti megálláskor, vagy az akkumulátorok feltöltésekor. A rendszer érzékeli a lehetséges műszaki problémákat is, és képes azokat azonnal megoldani.
Intelligencia-megosztás az Industry 4-en belül:
A negyedik ipari forradalom az alkalmazottaknak lehetővé teszi, hogy a folyamatokat a döntéshozatal optimizálása érdekében külön vezéreljék, és így a velük együttműködő robotok a legnehezebb fizikai munkákat és a folyamatosan ismétlődő feladatokat is el tudják végezni. A SEAT a digitalizálás és az automatizálás ipari folyamataiban további olyan lépéseket is előirányoz, mint például a számítógépes programok és eszközök gyártásba és a logisztikába történő integrálása.