A Ford bejelentette, hogy 2027-től hiperautóval száll be a Hosszútávú Világbajnokságba, vagyis 1982 után 45 évvel ismét az összetett győzelemért harcol majd a Le Mans-i 24 óráson.
Az amerikai óriásvállalat sportrészlege az észak-karolinai Charlotte-ban tartotta szezonnyitó eseményét, amelynek egy részét a jövőre a Red Bull oldalán a Forma-1-be való belépés töltötte ki, a főattrakció azonban a WEC csúcskategóriájába való visszatérés bejelentése volt, amit az LMDh-szabályrendszer szerin épülő autóval, valószínűleg az Oreca karosszériájával ejtenek majd meg 2027-től.
Korábban a McLaren és a Ford egyeztettek arról, hogy közös projekt keretében nyújtsák be nevezésüket a WEC-be, de mivel nem tudtak megegyezni arról, hogy milyen motorformula mellett köteleződjenek el, ebből az együttműködésből semmi nem lett: a McLaren ikerturbós V6-os, a Ford normál befecskendezésű V8-as motort preferált. Ezzel azonban nem szegényebb, hanem gazdagabb lesz a WEC, hiszen végül mindkét vállalat különálló csapattal száll be a sorozatba. A McLarentől az idei Le Mans környékén várható a szintén 2027-től induló versenyprojekt részleteinek bejelentése – nekik is van már egy győzelmük a világ egyik legnagyobb versenyéről, 1995-ből.
A Ford autói összesen négy alkalommal nyerték meg a Le Mans-t, 1966 és 1969 között zsinórban, a Ferrarival való rivalizálás idején, ám a csúcskategóriában 1982-ben álltak rajthoz utoljára a versenyen. A GT-kategóriában hosszú ideje állandó résztvevők, de persze a hiperautó-program komoly szintlépés és elköteleződés, s újabb jele annak, hogy a WEC jelenlegi szabályrendszere mágnesként vonzza be a nagy autógyártókat.
Idén még a Lamborghini kiszállásával együtt is nyolc gyártó állít ki autókat a csúcskategóriában: a Toyota, a Porsche, a Cadillac, a Ferrari, a Peugeot, a BMW, az Alpine és az újonnan érkező Aston Martin. Jövőre csatlakozik hozzájuk a Hyundai luxusmárkája, a Genesis, majd 2027-ben további erősítésként a Ford és a McLaren.
Főnökének kell mentegetnie Verstappent egy különös egybeesés miatt