A WEC szervezete szeptemberben bejelentette azon szándékát, hogy elhagyja a Le Mans-ban alkalmazott kétszeres pontozást és feltárta a terveit, melyek közt szerepel egy 2018/19-es szuperszezon létrehozása a 2019/20-as téli sorozatokba való átmenettel.
A sorozatvezető, Gerard Neveu rámutatott, hogy három különböző pont-együttható lesz, mely a versenyek különböző hosszúságait tükrözi 2018/19-ben.
„Nem szerezhető kétszeres pont Le Mans-ban, de különböző szorzók lesznek meghatározva a 24 órásra, az 1500 mérföldes versenyre és a hatórás eseményekre.” – mondta Neveu.
Az FIA Motorsport Világtanács december elején tartandó következő ülésén felvetődik majd egy 1,5-szeres szorzó a 24 órásra, 1,25-ös pedig az új, 2019-es Sebring-i 1500 mérföldesre.
Ez azt jelentené, hogy a Le Mans négy kategóriájának mindegyik nyertese megkapja a 37,5 pontot, Sebring győztese pedig 31,25 pontot írhat a neve mellé és az eddig megszokott FIA pontrendszer megmarad a rendes hat órás versenyekre.
A WEC szervezet kezdetben azt mondta, hogy a 2018/19-es szupersorozatban csak három világbajnoki címet ítélnek oda – egyet a prototípussal indulóknak és kettőt a GT versenyzők és a gyártók számára. De a gyártók világbajnoki címe jövőre nem kerül kiosztásra az FIA által, mivel maximum egy gyári résztvevő lesz a Toyota személyében.
Arra is javaslatot tesznek, hogy ezt, az LMP1-ben megszerezhető címet váltsa fel a csapatok által megszerezhető cím. Az ötlet az, hogy hozzanak létre egy további világbajnoki címet egy kisebb kupával vagy trófeával, melyért az LMP1-ben versengő gyári és privát csapatok küzdhetnének meg.
Graeme Lowdon, a Manor sportigazgatója, akinek csapata a következő szezonban a Ginetta új prototípusával lép be az LMP1 kategóriába, támogatta az ötletet. „Mindig azt mondtam, hogy a motorsport a világon a legnagyobb csapatjáték, így van értelme.” – mondta.
Az eredeti sportautó világbajnokságban 1985-től az 1992-es megszűnéséig a címet inkább a csapatoknak ítélték oda, nem pedig a gyártóknak.