back to top
2025. október 27. 23:46
KezdőlapE-sportVerstappen már megnyert idén egy bajnokságot

Verstappen már megnyert idén egy bajnokságot

-

Max Verstappen idén már meg is nyert egy bajnokságot, noha csak virtuálisan.

A Red Bull holland versenyzője a Real Racers Never Quit nevű, hat fordulós virtuális bajnokságot nyerte meg péntek éjjel, melyet a TeamRedline szervezett.

A 22 éves versenyző az első sorba kvalifikált pénteken, a suzukai pályán mindkét futamra, Kelvin van der Linde mögé.

Az első futamon Verstappennek sikerült a rajtnál átvennie a vezetést, de van der Linde hozzáért honfitársa autójához, így Max egy kis időre el is hagyta az aszfaltot. Később Verstappen hibázott a Spoonnál, így további három helyet veszített, és a kilencedik pozícióból kellett visszaküzdenie magát.

„Kelvin nekem ütközött az első kanyarban, de ez van.” – nyilatkozta Verstappen saját weboldalán. „Később újabb három helyet buktam a Spoonban. Ez bármilyen autóval megeshet. Szerintem autó alja hozzáért a pályához, ezért megforogtam. Egy kicsit balszerencsés helyzet. Legközelebb jobban kell kvaliznom és rendben leszek.”

A második futamon nem ütköztek össze Van der Lindével, de nem volt egyszerű a helyzet így sem. Verstappen hibázott egy kicsit, így Lando Norris megelőzte. Így is lett vége a versenynek.

Verstappennek azonban így is volt 60 pont előnye a többiekkel szemben, így ő nyerte a virtuális bajnokságot.

▼▼ Következő cikk ▼▼