Tegnap a Williams filmről közöltünk némi beszámolót, ma a McLaren filmmel tesszük ugyanezt.
A Bruce McLaren életéről szóló dokumentumfilm 2017 májusában lett bemutatva; angol nyelven érhető el, DVD-n, vagy Blu-Ray-en.
A film a korabeli felvételek mellett egyes jelenetek reprodukcióját is tartalmazza. Az interjúk mellett még egy-egy rajzos animáció is feltűnik.
Az új-zélandi Bruce McLaren gyerekként Perthes-betegségben szenvedett, mely egy csípőízületi betegség. Állapota javult, ám ebből kifolyólag egyik lába egy kicsit rövidebb volt a másiknál.
Autósport iránti szeretetét minden bizonnyal édesapjától örökölte, s már gyerekkorában is azzal töltötte szabadidejét, hogy a család szervizében serénykedett és mindent eltanult a szerelőktől.
Mentora az ausztrál Jack Brabham lett, miután látta őt első New Zealand Grand Prix-jén. Így kötött ki McLaren is a Coopernél. 1958-ban, a Nürburgringen, mindössze 20 évesen úgy lett ötödik, hogy Formula 2-es autóval indult.
Túl sokat első győzelmére sem kellett várni, 1959-ben, Amerikában már győzni tudott, 22 évesen és 104 naposan. Ezzel 44 évig tartotta a legfiatalabb futamgyőztes rekordját. Ezt először Fernando Alonsonak sikerült megdöntenie, a 2003-as Magyar Nagydíjon, 22 évesen és 26 naposan.
Első győzelmétől fogva McLaren nevét mindenki megjegyezte, mondhatni sztár lett. Talán ez is hozzásegítette, hogy megismerte Patriciát azaz „Patty-t”, akivel mindössze ötször találkozott mielőtt eljegyezte, majd feleségül vette.
Brabham aztán otthagyta a Coopert, hogy saját csapatot alapítson, így a Coopernél McLaren lett az elsőszámú versenyző.
Emellett 1963-ban létrehozta a McLaren Motor Racing-et, és elkezdett sportautókat építeni. Megszólal a filmben Michael Turner, aki autósport festményeket készített, és mesélt arról, hogy ő alkotta meg a McLaren logóját, Új-Zéland jelképével, a kiwi madárral.
Ekkoriban még egészen „kicsiben” működött McLaren vállalkozása. A filmben olyan felvételek is láthatók, melyeken Bruce McLaren épp a Fordnak tesztel. Az ezért kapott pénzből tartotta fenn saját cégét, és építette saját autóit.
1966-ban megszületett kislánya, Amanda, majd a Monacói Nagydíjon debütált az első F1-es McLaren autó, azonban ekkor még volt mit javítani rajta. Ehhez pedig több pénzre volt szükség, így hát elindult a Can-Am sorozatban, ahol jókora pénzdíjakat osztottak. Itt aztán a McLaren olyan sikeres lett, hogy Lothar Motschenbacher például azt mesélte, hogy eladta a Shelby Cobráját és a házát is, hogy vehessen egy McLarent.
Az 1968-as Belga Nagydíjon azonban Bruce McLaren saját nevével fémjelzett autójával nyerni tudott.
1970-ben Bruce Can-Am autóját tesztelte Denny Hulme helyett, miután ő kezei égési sérülései miatt nem vezethetett. Azonban miután állítottak az autó hátsó szárnyán, McLaren elvesztette az uralmat az autó felett és a pálya mellett lévő bírói poszt „épületébe” vágódott. Bruce McLaren 32 évesen életét vesztette.
Az eset után bár keze miatt még nem vezethetett volna, Hulme úgy érezte, tartozik ennyivel McLarennek, és rajthoz állt a következő Can-Am versenyen. A versenyt nem nyerte meg, a McLaren csapat azonban igen, Dan Gurney jóvoltából. A bajnok azonban Hulme lett, Lothar Motschenbacher előtt.
A filmben Patty maga is megszólal, immáron kissé megöregedve. Patricia Yvonne McLaren-Brickett időközben, 2016 februárjában elhunyt.
Lányuk, Amanda McLaren ma 50 éves, ám a filmben csak gyerekként szerepel.