Az FIA versenyigazgatója, Charlie Whiting elmondta, hogy Nico Hülkenberg Abu Dhabi Nagydíjon történt balesetekor a halo nem nehezítette meg a versenyző kimentését a kocsiból.
A halo bevezetése óta talán ez volt az első F1-es verseny, melyen fejre állt egy autó, így némileg körülményesebb volt megoldani, hogy a versenyző kijusson a versenygépből, de ezt nem akadályozta a halo.
Abu Dhabiban a szabályok szerint jártak el, mi szerint talpára kell fordítani az autót, mielőtt a versenyzőt kisegítik belőle. Ez némi időbe telt a német versenyző esetében, így többen arra kezdtek gyanakodni, hogy a halo nehezíti a helyzetet. Whiting azonban cáfolja ezt.
„Elég egyértelmű, hogy ez olyasfajta baleset volt mely helyzetek segítésére tervezték a halót.” – mondta Whiting az Autosportnak. „Több teret biztosít a versenyzőnek egy fejjel lefelé lévő állapotban.”
„Egy ilyen baleset esetén az autó rádiója automatikusan a versenyirányításhoz irányul, így azonnali információt kapunk. A versenyzők általában azt mondják, ‘Rendben vagyok’, vagy ‘jól vagyok’, mi pedig átadjuk a helyszínre tartó orvosoknak.”
„Tudtuk, hogy (Nico) jól van, és nincs miért aggódni. Szóval ilyen körülmények között az a rutin, hogy visszaállítják az autót a kerekeire, persze óvatosan. Amikor ez megtörtént, már maga tudott kiszállni az autóból.”
„Én úgy láttam, hogy ez nagyon kontrolláltan zajlott, és az orvosi delegációnk is több, mint elégedett volt. Pontosan úgy zajlott, ahogy kellett.”
A Renault F1 ügyvezető igazgatója, Marcin Budkowski, aki a halo fejlesztésének idején az FIA-nél dolgozott, egyetért abban, hogy a helyzet megfelelően volt kezelve.
„Az FIA-nél töltött életem során nagyon sok kérdés merült fel, hogy negatív lenne-e (a halo ilyen helyzetekben).” – mondta Budkowski az Autosportnak. „Sokkal több teret ad a versenyzőnek. Megvárni az autó talpra állítását, bevett szokás, és ez a halo előtt is így volt. ”
Hozzátette, hogy ha a versenyző veszélyben lett volna, minden bizonnyal előbb kiszedték volna őt az autóból.