Zak Brown, a McLaren vezérigazgatója, kiállt az FIA döntése mellett, mivel szerinte a versenyzők kontrollálatlanul hangoztatták a véleményüket.
Az elmúlt évek során Lewis Hamilton és Sebastian Vettel zászlóvivőként szolalt fel társadalmi kérdéskörökben. A Black Lives Matter mozgalom mellett a környezettudatosságon volt a hangsúly, ám néhány ország politikai döntéseit is bírálták.
A Szövetség ezért egyeztetne a versenyzőkkel és a csapatokkal azzal kapcsolatban, hogy egy nagydíjhétvégén meddig mehetnek el bizonyos kérdéskörökben. Az amerikai vezető szerint az FIA megfelelően jár el, hiszen kezdett kicsúszni a lábuk alól a talaj.
„Ez elég trükkös, nem igaz? Néhány téma elég jó, némelyik ellentmondásos és polarizál. Mindent összevetve mi olyan sportág akarunk lenni, ami jót tesz. Meg kell találnunk az egyensúlyt, és nem szabad, hogy minden versenyen egy új politikai napirenden legyen valaki. Nem hinném, hogy ez egészséges, ugyanis elvonja a figyelmet arról, amiért itt vagyunk. Mindenki a versenyre kíváncsi. Örülök annak, hogy nyitva áll az FIA ajtaja a versenyzők és a csapatok számára. Ha felmerül egy kérdés, akkor azt meg tudjuk vitatni. Végső soron ez nem tiszta tiltás, nem az van, hogy ‘ezt és ezt nem teheted meg.’ A szólásszabadság tehát nem sérül. Viszont időnként elszabadul a pokol a sok üzenet miatt, és ez elvonja a figyelmet a sportról.” – magyarázta Brown.
A McLaren vezére kihangsúlyozta, hogy szabadidejében minden versenyző azt csinál amit akar:
„A saját szabadidejükben megtehetik ezeket a dolgokat. Véleményem szerint a Forma-1-nek és az FIA-nak jogában áll azt mondania, hogy a versenyhétvégéken van egy viselkedési kódex, amit elvárunk, hogy mindenki tartson be. Tehát hétfőtől-péntekig mindenki azt csinál, amit akar. Ám a nagydíjhétvégéken az összes kamera a versenyzőket figyeli. A politika a természeténél fogva egy trükkös és ingoványos talaj. Makroszinten azt próbálják elkerülni, hogy a Forma-1 ne váljon ezeknek a szintereknek a melegágyává. Mivel átkozott vagy, ha bizonyos dolgokat megteszel és akkor is ha nem. Azt próbáljuk elkerülni, hogy az F1 ne legyen politikailag behatárolható. Mi csak versenyezni szeretnénk és tisztelni azt a helyet, ahol ezt megtesszük. Ebben a világban nem létezik egy féle politikai párt és program. Így minden csapat és versenyző úgy tudja képviselni az érdekeit, hogy ebből ne legyen problémája. Ezekben a sportokban emiatt egyre forróbb a talaj. Az NFL-ben a térdelés volt a kezdet, Katarban ott voltak a karszalagok. Meg kell találnunk tehát az egyensúlyt.”
Wurz: Elmúlt már a politikailag semleges versenyzők korszaka