A pletykagyár ma reggel teljes gőzzel pörög Franciaországban: azt suttogják, hogy a Peugeot Sport fontolgatja, hogy 2026-tól beszáll a Forma-1-be! A száguldó cirkusz jelenlegi motor-ciklusa 2025 végéig tart, ezt követően a sportágban bevezetik a következő generációs erőforrásokat, amelyek egy kevésbé összetett és olcsóbb szabályozási platformon alapulnak, amely több gyártó, köztük a Porsche és az Audi, és most a Peugeot érdeklődését is felkeltette.
Az F1 jövőbeli erőforrása valószínűleg már nem a költséges és bonyolult MGU-H hibrid elemmel fog rendelkezni. Helyette egy MGU-K komponenssel bírna. Ennek a teljesítménye 350 kW (476 LE) teljesítményre nő, ami jelentős növekedés a jelenlegi 120 kW (163 LE) teljesítményhatárhoz képest.
Az elektrovillamosság növelése kulcsfontosságú érv az új gyártók vonzása érdekében. Ez a Peugeot számára nyilvánvalóan nagyon vonzó, akárcsak a Forma-1 2026-tól a 100%-ban fenntartható üzemanyagra való áttérése.
A Stellantis Group leányvállalata elkötelezte magát a World Endurance Championship mellett a 9X8 Hypercarral. A Peugeot Sport mégis elhalasztotta a sorozatba való belépését. Több időt akarnak adni maguknak az autó fejlesztésére és a megbízhatóságának biztosítására a Le Mans-i 24 órás verseny 2023-as, százéves kiadásának rohamja előtt. Francia források azonban jelezték, hogy a Peugeot nem elégedett azzal, hogy a WEC bevezette a Balance of Performance (BoP) szabályt. Ez kiegyenlíti a teljesítményt a Hypercar és az LMDh kategóriák között, tekintettel az utóbbiak lényegesen alacsonyabb költségvetésére. A legendás francia gyártó ezért átgondolja a WEC-ben való hosszabb távú jelenlétét.
A források szerint a Stellantis Group által készített megvalósíthatósági tanulmány, amelyet Carlos Tavares vezérigazgató személyesen rendelt meg, arra a következtetésre jutott, hogy a Forma-1-hez való elköteleződés, ahol az elektrifikáció előrehaladt, nemcsak marketing szempontból lenne értelme a Peugeot számára, hanem költséghatékonyabbnak is bizonyulna, és összességében jobb megtérülést biztosítana, mint a gyártó WEC-es programja.
Az F1-ben való gyári részvétel a Peugeot számára a sportág egyszeri, 200 millió dolláros belépési díjának megfizetését jelentené. Ugyanakkor, ha figyelembe vesszük az F1-es csapatok franchise-ainak növekvő értékét, a magas belépési díjat a Stellantis meggyőző befektetésnek tekinti. Carlos Tavares állítólag kiemelten érdeklődik a Peugeot Sport lehetséges F1-es ambíciói iránt 2026-tól, és személyesen támogatja a projektet.
Végül az is kiderült, hogy Kevin Magnussen, aki a Haasnál az F1-be való váratlan visszatérése előtt részt vett a Peugeot Hypercar programjában, elkötelezte magát a gyártó WEC-csapatához, azzal az ígérettel, hogy ha szolgálataira szükség lenne a Peugeot 2026-os F1-es fejlesztésében, számíthatnak rá versenyzőként és a fejlesztésében.
Alpine és Peugeot egymás mellett a Forma-1-es rajtrácson 2026-tól? Allons les bleus!