A Red Bull Racing sztártervezője, Adrian Newey elárulta, hogy ők már az idei autó tervezésekor számoltak a delfinezés jelenségével, emiatt is volt nekik olyan könnyű kiküszöbölniük azt.
A 63 esztendős szakember 42 évnyi tapasztalattal rendelkezik, így az a ground effect, melynek a delfinezés jelensége köszönhető, egyáltalán nem volt számára újdonság. Azonban a legtöbb ismerete erről nem akkor született, amikor már teljes állású mérnökként dolgozott a motorsport csúcsán.
„Tanulmányoztam a ground effect aerodinamikát, és az utolsó projektem a tanulmányaim során ennek a sportautókban való alkalmazása volt” – idézi Newey-t az Auto Motor und Sport. „Gyakornoki állást kerestem, és írtam azoknak a csapatoknak, amelyek az 1980-as szezonban versenyeztek. A legtöbbjük nem válaszolt. Aztán Harvey Postlethwaite, aki akkoriban a Fittipaldinál dolgozott, felajánlott nekem egy gyakornoki állást az aerodinamikai részlegen.”
Nem sokkal később kiderült, hogy Newey ezzel ténylegesen belekerült a mélyvízbe: „Mint kiderült, aznaptól én voltam az osztályvezető. Egyedül voltam.”
A kétszeres világbajnok csapatánál eltöltött időszak alatt ismerkedett tehát meg a delfinezés jelenségével, ami most igazán kapóra jött a Red Bullnak: „Sejtettem, hogy mi vár ránk. Legfeljebb a mértéke lepett meg. Igazából mindenkinek tudnia kellett volna. Ez a jelenség ezeknek az autóknak a génjeiben van.”
Newey hozzátette, hogy a probléma modellezése az, ami igazán nehéz. A szélcsatornában ugyanis ez a jelenség nem tűnik fel, és nem lehet szimulálni. Ez okozhatta, hogy néhány csapat, köztük a Mercedes, rossz irányba indult el a megoldással.