Carlos Sainz és Nico Hülkenberg igyekezett eloszlatni a nagy felhajtást az új időmérős beállítással kapcsolatban.
Végre a Renault is csatlakozott a partihoz, már ami a speciális időmérős motorüzemmódot illeti. A francia hazai nagydíjukon már tesztelték a beállítás működőképességét, de élesbe csak Ausztriában vetették be először. Elég egyetlen pillantást vetni a rajtrácsra, hogy lássuk, a Renault „partimódja” a közelében sincs a Mercedesének és a Ferrariénak: a két Red Bull több mint héttizedes lemaradással az ötödik és hetedik helyekre kvalifikált (közéjük beférkőzött Romain Grosjean a Haasszal), a két gyári Renault pedig csak az ötödik sort tudta kisajátítani, ahogyan arra már többször is volt idén példa.
„Egy kicsivel több teljesítményt észre sem veszel” – hűtötte le a kedélyeket Hülkenberg. „Valami sokkal jelentősebbnek kell történnie, hogy megérezd. Nem is értem, mit hittetek vagy mit mondtak nektek [a motorüzemmódról]. Annyit elárulhatok, hogy nem ez fogja megváltani a világot.”
„Mindenkinek van időmérős beállítása” – csatlakozott Sainz csapattársához. „Igen, ad valamennyi pluszteljesítményt, de nagyon messze voltunk a Haastól ahhoz, hogy bármiféle hatást vagy előnyt érezzünk.”
Bob Bell, a Renault technikai igazgatója már pénteken figyelmeztetett mindenkit a „partimód” megnevezés ellen, és elismerte, az ő beállításuk „valószínűleg nincsen azon a szinten, mint más gyártóké”.
„Versenyről versenyre fejlesztünk a motoron” – magyarázta Bell. „Motorüzemelés terén mindig sikerül olyan apró módosításokat találnunk, amivel kicsit több teljesítményt tudunk kifacsarni. Eddig talán hátrányban voltunk a többiekkel szemben, de lassan elkezdtük utolérni őket. Tapasztalható valamennyi előrelépés, de nem ég és föld a különbség.”
A Renault az egész szezon során csiszolgatni fogja a teljesítménytöbbletet nyújtó üzemmódokat.
„Több beállításunk is van, amelyeknek fejlesztésére a szezon folyamán külön figyelmet fogunk fordítani” – fűzte hozzá Bell. „Némelyik minden körben elérhető, másokat csak két-három körre lehet használni az időmérő alatt. Ezek a megszorítások könnyen módosulhatnak a szezon során; minél magabiztosabbá válunk egy új üzemmód működése kapcsán és minél több visszajelzést kapunk adatok terén, annál hosszabb ideig használhatjuk őket. Lehet, hogy konzervatívan kezdtünk, de később kiszélesíthetjük a tartományt.”