Műszaki probléma helyett emberi hiba miatt kellett 44 körön át küzdenie az autóval George Russellnek az Emilia Romagna Nagydíjon, árulta el Andrew Shovlin, a Mercedes vezető versenymérnöke.
Végül nem került sokba a Mercedes George Russell autóján az imolai futam közben végrehajtott kerékcserénél elkövetett hibája, aminek köszönhetően a versenyt a 4. helyen záró pilóta igencsak meg kellett küzdjön a W13-assal.
Russell autóján a Mercedes szerelői a 63 körös futam 19. körében cserélték le az intermediate gumikat, a kiállása során pedig állítani akartak az első szárnyának dőlésszögén. Végül azonban nem tudtak, a 24 esztendős pilótának így a maradék 44 kört a kelleténél laposabb szárnyállással kellett teljesítenie.
„Az autó nagyon alulkormányzott volt, a jobb első gumi pedig a végén már kezdett darabokra hullani. Annyira nem volt ideális a beállítás, hogy csak vigyáznom kellett a gumikra, hogy a verseny végén készen álljak [a Bottasszal szembeni] védekezésre” – nyilatkozta a leintés után Russell.
Andrew Shovlin, a Mercedes vezető versenymérnöke a csapat szokásos kérdezz-felelek videójában dicsérte a fiatalabbik britet, mondván jó szárnydőléssel akár többre is képes lehetett volna.
„George tulajdonképpen vizes pályára állított egyensúllyal vezetett a száraz pályán, ami kétségtelenül teljesítményveszteséggel járt. Nagyon elégedettek vagyunk a negyedik helyével, és ki tudja, mire lett volna képes, ha jó egyensúllyal versenyez a második etapban. De így is remek munkát végzett azzal, hogy maga mögött tartotta Valtterit” – mondta a mérnök.
A szerelők hibáztak
Shovlin ezután elárulta, mi történt a kerékcserénél, ami miatt nem sikerült növelni a szárny dőlésszögét.
„Amikor bokszkiállás közben állítunk az első szárnyon, elektromos pisztollyal tesszük ezt, ami előre programozott számú fokot állít. Erre azért van szükség, mert olyan gyorsak a kerékcserék, hogy többé nem lehet manuálisan állítani, ami közben a szerelők számolják a fordulatokat – utalt a korábban használt “kézzel tekerős” módszerre. – Úgyhogy van erre egy pisztolyunk, amibe beprogramozzuk a fordulatok számát, és az végrehajtja.”
„Ennél a kiállásnál az volt a probléma, hogy mindkét pisztoly odaütődött a szárnyhoz, ahogy a szerelők csatlakoztatták azokat. Mivel az idei autókon sokkal nagyobb a szárnyvéglap, az ütés pedig alaphelyzetbe állította a pisztolyokat. Úgyhogy nem arról volt szó, hogy valami elromlott volna, hanem az autón elvégzett változtatások okozták a problémát. Korábban, a szabadedzéseken nem fordult elő velünk ilyesmi, és a kerékcserék gyakorlása során sem.”
Ezek után nem lenne meglepő, ha a Mercedes a Miami Nagydíjra változtatna az állítást végző pisztolyokon, hogy megelőzze a további hasonló problémákat.