back to top
KezdőlapFormula 1A színesbőrű mérnökök támogatására egy bizottságot hozott létre Hamilton

A színesbőrű mérnökök támogatására egy bizottságot hozott létre Hamilton

-

Tovább folytatja a színesbőrűek elfogadásáért folytatott kampányát Lewis Hamilton, aki ezúttal egy olyan bizottságot hozott létre, amelynek a célja, hogy minél több fekete bőrszínű ember juttasson el a motorsportba ezáltal növelve annak diverzitását.

A hatszoros bajnok George Flloyd meggyilkolása óta elég intenzíven áll ki a rasszizmus ellen, ami miatt több embert és magát a Forma-1-et is bírálta. Most pedig azt nem nézi jó szemmel, hogy igencsak elenyésző a színesbőrűek aránya a motorsportban.

Ezért megalkotta a Hamilton Bizottságot, melynek a célja, hogy valós, kézzel fogható és mértékadó változást érjen el a Forma-1-ben és úgy az egész motorsportban.

A Mercedes versenyzője egy, a Sunday Times-ban megjelent hosszú rovatában írt ezen törekvéséről és céljairól.

„A sportban elért sikereim ellenére, még mindig fennállnak olyan intézményes akadályok, amelyek az F1-et nagyon exkluzívnak bélyegzik. Nem elég rám mutatni, vagy egy új fekete alkalmazottra, mint a haladás mérvadó példájára. Több ezer embert foglalkoztatnak ezen az iparon keresztül, de ennek a csoportban jobban kellene képviseltetnie magát a társadalomban.”

„Ezért együttműködök a Királyi Mérnöki Akadémiával, hogy létrehozzam a Hamilton Bizottságot, amely egy kutatási partnerség és az a célja, hogy rájöjjünk arra, hogy miként tudnánk eszközként használni arra a motorsportot, hogy több színesbőrű gyerek válassza a tudomány, a mérnöki szakma vagy a matematikát hivatásul és végül csapatoknál vagy más mérnöki ágazatban helyezkedjenek el.”

„Olyan területek fogunk felderíteni, mint például a példaképek hiányai vagy az iskola által biztosított karrier lehetőségek, ezáltal lehetőséget biztosítva a fekete bőrű fiataloknak, hogy az STEM területek felé kacsintgassanak. Azokat a korlátokat is fel akarjuk deríteni, amik megakadályozzák a feketék bekerülését a versenyiparba vagy a mérnöki szakmákba.”

„Ez nem egy szokványos kutatás lesz.  Azokról a fiatalokról akarunk hallani, akik már lediplomáztak, de ezekkel a nehézségekkel néznek szembe, illetve olyan további partnereket akarunk bevonni, akik kiemelten a fekete közösségekkel foglalkoznak. Továbbá olyan vezetőket akarunk megszerezni a politikai és az üzleti életből is, akik elkötelezett az iránt, hogy vezessék ezt a projektet. A közhelyek és a szimbolikus gesztusok ideje lejárt.”