Fernando Alonso egy Motorsport.com-nak adott interjújában beszélt részletesen hozzáállásáról.
Annak ellenére, hogy a mezőny legidősebb versenyzője 41 évével, Alonso még mindig bizonyítja, hogy a legjobbak közé tartozik, és gyakran ravasz húzásaival vonja magára a figyelmet, például elég az ausztriai esetre gondolni. Ez is egy jó példa arra, amit az interjúban is hangsúlyoz, hogy mindig minden lehetőséget megragad, mindenből előnyt próbál kovácsolni.
Egy másik példa a Francia Nagydíj volt, amikor pedig a verseny előtt gumizta fel az első kanyar belső és a kettes kanyar külső ívét, hogy aztán majd ez jöjjön neki kapóra a rajtnál Lando Norris és George Russell megelőzésénél.
Alonsót nagy örömmel tölti el, hogy ezek az apró trükkjei ekkora figyelmet kapnak, és elmondta, hogy nagyon fontosnak tartja kihasználni az erősségeit, illetve mások gyengeségeit.
„Igen, én ilyen típusú srác vagyok” – mondta nevetve a még az Aston Martinhoz való igazolás előtt adott interjúban. „Nekem 100%-osan kell végeznem a saját dolgomat, és ki kell nyírnom minden erősséget, amivel mások rendelkeznek. De ezt teszem mindenben, amit csinálok, amikor bármit játszom. Régebben teniszeztem, és amikor valaki jóval játszottam, nagyon magasra tettem a labdát. Mert így megtöröd a ritmusukat, mert hozzászoktak ahhoz, hogy nagyon keményen üssék a labdát. Ha profikkal játszol, a labda nagyon erősen érkezik hozzájuk, így hozzászoktak az ilyen ütésekhez. De amikor magasra teszed a labdát, akkor hibáznak, mert a labda nagyon puhán érkezik. Szóval jobban tudok teniszezni, ha magasra ütöm a labdát. A magasan ütött labda az egyetlen esélyem, hogy legyőzzem őket. Ezért automatikusan ezt csinálom. Nem csak a versenyzésről van szó, csak a többiek erősségeit kell lerombolnom, és megpróbálom maximalizálni az enyémet.”
Alonso tisztában van vele, hogy a tapasztalata nagyon sok előnyt jelent.
„Szerintem a tapasztalatom sok téren segít” – folytatta. „A rajt, a tudatosság, a gumikezelés, a boxkiállások, a szerelőkhöz való hozzáállás. Az is, ahogyan a hétvégéhez hozzáállsz: a szabadedzések, a fontosságuk, illetve néha a jelentéktelenségük. Amikor fiatal vagy, minden egyes körödre nagy figyelmet fordítasz, még az első szabadedzés is olyan, mintha a bajnokság utolsó köre lenne. Szóval azt hiszem, megérted ezeket a dolgokat. Rengeteget fejlődik az ember nedves körülmények között. Általában a vizes versenyek hosszúra nyúlnak, tudod, hogy a dolgok nagyon gyorsan változnak, sok a biztonsági autó, később megjelenhet a száraz ív. Szóval több lehetőség van. Nem lesz minden kör az utolsó kör. Régebben előfordult, hogy hibáztam a versenyek elején, de most már igyekszem elkerülni. És ez a tudat csak a tapasztalattal és a saját hibáiddal jön.”
Alonso tehát egyelőre nem érzi azt, hogy a kora bármilyen hátrányt jelentene, főleg hogy volt két év, amikor távol volt a Forma-1-től: „Ami a hátrányokat illeti, nehéz bármit is mondani, mert nem érzem, hogy bármi olyasmi hiányozna, ami fiatalabb koromban megvolt. Talán 2018-ban úgy éreztem, hogy mentálisan kimerített a sok marketing, utazás és hasonló dolgok. És szükségem volt arra a két évre. Most már jól érzem magam. Szóval nem tudom, hogy csak az a két év segített-e nekem, vagy csak más a hozzáállásom. Azt hiszem, ha kívülről nézed a versenyeket és nem csak a saját pilótafülkédből, talán jobban megérted, hogyan alakul a verseny. És a különböző kategóriák is segítenek: különböző versenyfilozófiák, különböző vezetési technikák vannak. Nem arról van szó, hogy ezek alkalmazhatóak egy F1-es autóra, de amikor eldobod az autót, túlkormányzott vagy, talán a kezem és a lábam csinál valamit, amit korábban nem tudtam, mert csak F1-es autókat vezettem. Szóval bizonyos értelemben most úgy érzem, jobban kézben tartom a dolgokat.”