A sprintfutammal ellentétben a Belga Nagydíjra a McLaren kibérelte az első rajtsort, ám Andrea Stella csapatfőnök így is elképzelhetőnek tartja, hogy nem valamelyik papajaszínű autó fog vezetni az első kör végén.
A spái sprinten Oscar Piastri hiába rajtolt a pole pozícióból és fordult elsőként az első kanyarba, Max Verstappen a Red Bull jobb egyenesbeli tempóját kihasználva nem sokkal ezután elviharzott mellette, majd a hátralevő 14 körben sikerült előtte maradnia és nyert. Andrea Stella, a McLaren csapatfőnöke tisztában van vele, hogy hasonló forgatókönyv a nagydíjon is életbe léphet, még úgy is, hogy most a legjobb nem McLaren-autó a 3., és nem a 2. helyről kezd.
„Oscar tegnap azt mondta, hogy nem feltétlenül ez a legjobb pálya a pole pozícióból indulónak, mert az első kanyar után 18 másodpercnyi padlógázas szakasz következik, amelyen nagyon ki vagy téve bárki támadásainak, aki a szélárnyékodban halad” – idézi a RacingNews365 az olasz szakembert.
„Remélhetőleg nem kell majd előznünk, de reálisan nézve tudjuk, hogy például száraz pályás rajtnál ki leszünk téve a támadásnak, mert a jelek szerint [Charles] Leclerc ismét az alacsony leszorítóerős beállításra szavazott. Lando viszont bizonyította a sprinten, hogy amennyiben elegendő a tempóelőnyöd, akkor lehetséges az előzés” – utalt Stella arra, hogy Norris a sprinten vissza tudta előzni a rajt után elé kerülő monacóit.
Káoszt még okozhat, de a Red Bullnak és a Ferrarinak sem jó az, ami Belgiumban történik
Ellentétben a várható eső miatt magasabb leszorítóerős beállításra szavazó, a versenyt a 4. rajtkockából kezdő Max Verstappennel, Leclerc kitartott az alacsony leszorítóerős setup mellett, amivel Stella szerint akár mindkét McLarent lenyomhatja.
„A Ferrarinak jelentős egyenesbeli tempóelőnye van, úgyhogy nem lennék meglepve, ha Leclerc vezetne az első kör végén – mondta a csapatfőnök, majd kitért arra, hogy Piastri és Norris természetesen összedolgozhat a pozíciójuk védelme érdekében, de leginkább csak azt szeretné tőlük látni, ha egyben tartanák az autót. – Egyértelműen lehet előre tervezni, de végső soron hagyni kell a versenyzőket, hogy meghozzák a saját döntéseiket. Azt biztosan el fogom nekik mondani, hogy az első kör csak egyetlen kör a 44-ből, és amikor ennyire jó, versenyképes autód van, akkor biztosra kell menned, hogy kimaradsz a bajból az első körben. És aztán ha a lehető legjobban kivitelezzük a versenyt, olyan állapotban leszünk, hogy visszaszerezzük a győzelem megszerzésének esélyét még akkor is, ha az első kör nem az időmérő eredménye szerint zárul.”
Stella egyébként kitért arra is, hogy miután az első körben alulmaradtak a sprinten Verstappennel szemben, a folytatásban nem az egyenesbeli tempójuk hiány volt elsősorban a gátja annak, hogy visszaelőzzék a hollandot.
„Ez egyfajta jellemzővé is vált, aminek szerintem köze van ahhoz, ahogy az autókat aerodinamikai szempontból egyre tovább és tovább fejlesztettük és egyre előrehaladottabbá váltak a jelenlegi technikai szabályokkal, ettől pedig nagyon nehéz lett követni a másikat. Spa pedig egy olyan pályából, amelyen könnyű volt előzni, eléggé nehéz pályává vált ebből a szempontból. Tavaly ugyanez volt a helyzet, az idén pedig a sprint megerősítette, hogy most is ugyanez van.”
„Való igaz, hogy egy kicsit nagyobb csúcssebességet segített volna, de ez csak az első körre igaz, mert amikor próbáltuk megelőzni Verstappent, valójában az volt a probléma, hogy túl sokat veszítettünk a második szektorban a turbulens levegő miatt. Spa bizonyos értelemben megőrizte a jellegzetességeit az első kör és az előzési lehetőség tekintetében, de a sprinten látottak alapján a szélárnyék hatása nagy, ami nehézzé teszi az előzést.”