16.5 C
New York
csütörtök, április 3, 2025
KezdőlapFormula 1Új szabály Hamilton ellen és szárnytalan F1-es autók – a legelborultabb áprilisi...

Új szabály Hamilton ellen és szárnytalan F1-es autók – a legelborultabb áprilisi tréfák egy helyen

-

Mi megkíméltük olvasóinkat az áprilisi tréfáktól az egyezményes nemzetközi álhírnapon, most viszont összegyűjtöttük, milyen sületlenségekbe lehetett belefutni bolondok napján az autósportok világában.

Egyre nehezebb persze már olyan áprilisi tréfával előrukkolni, ami nem esik le azonnal a hónap első napján már minden kattintását gyanakodva megtévő olvasónak, de idén is akadt azért néhány erős próbálkozás. Például a Sauber új festéséé, a csapat ugyanis a Red Bull valós bejelentésének farvizén sokakhoz elérhetett. Az energiaitalosok történetesen április 1-jét választották a Japán Nagydíjra készülő új, ideiglenes, de tényleges festésüknek bemutatására, nem sokkal ezután pedig a Sauber névadó szponzora, a Stake is előállt egy videóval, amelynek egyes pillanatai még hihetőnek is tűnnek a pirosra festett F1-es autóval. A posztban és a videó nyitóképén azonban árulkodó, hogy a cég csak a saját nevével poénkodik, és steakhouse helyette stakehouse-ban javasolja a falatozást.

Eközben az F2-es Invicta Racingnél – akikkel tavaly Gabriel Bortoleto bajnok lett – szintén színváltással ugratták a követőtábort. Elmondásuk szerint felismerték, hogy a rikító sárga színükkel túlságosan kitűnnek a mezőnyből, ami a riválisokat is zavarhatja, ezért mostantól szürkék lesznek. „Lélekben láthatatlanok vagyunk.”

Hamilton első ferraris szezonja egyben az utolsó is?

A Motorsport-total teljes komolyságot sugározva, exkluzív értesülésként tolmácsolja, hogy az FIA egy új szabálytervezettel 2026-tól maximális életkori limitet vezetne be az F1-ben, eszerint 40 éves kor felett már senki nem versenyezhetne a sorozatban. Ennek egyik oka a korosabb versenyzők koncentrációjának kihagyása, így a nagyobb balesetezési hajlam miatti aggodalom, a másik pedig az, hogy a sport által megszólított új, fiatal közönséget már egyébként is csak a fiatal pilóták érdeklik – állítja a tréfacikk. Ez két pilóta karrierjét szűntetné meg az idei év végétől, Lewis Hamilton egyetlen szezon után kénytelen lenne kiszállni a Ferrariból, Fernando Alonso pedig az Aston Martinban nem folytathatná, amivel akár megnyílhatna az út Max Verstappen átigazolása felé.

A Motorsport Week tréfája szerint a Monacói Nagydíj egy újabb nagy változással tervezi növelni a vonzerejét és nyomatékosítani létjogosultságát a naptárban: esti, villanyfényes futamot rendez 2026-tól, követve ezzel… egy csomó másik pályát.

A The Race posztjával viszont átbillenünk azon hírek irányába, amelyek már nem is feltétlenül akarnak hihetőnek tűnni, inkább az a céljuk, hogy minél nagyobb blődséget állítsanak. Mint például hogy a hajlékony szárnyak egyre ellenőrizhetetlenebb katyvaszából az FIA úgy próbálja kivágni magát, hogy a Japán Nagydíjtól egyszerűen megtiltja az első és hátsó vezetőszárnyak használatát a csapatoknak.

Ide illik a silverstone-i pálya közleménye is, miszerint az idei Brit Nagydíjra a pálya minden kanyarjában körforgalmat alakítanak ki, ezzel jobban letükrözve a brit közutak sajátságait, és így legalább a versenyzőknek is egyértelmű lesz, mikor kell elsőbbséget adniuk egy riválisuknak.

Az F1 történetének elfeledett vagy emlékezetes pillanatait X-oldalán napi rendszerességgel megidéző korábbi F1-es sajtófőnök és újságíró, Matt Bishop pedig ezúttal tényleg egy olyan sztorival hozakodott elő, amiről még biztosan senki sem hallott. Megismerhetjük az 1975-ben titokban tesztelt ikerturbós Hesketh 308B-TT-t, amely V14-es motorral szerelt, 1800 lóerős és 400 km/óra feletti tempóra képes. Ja, és ekkorát ugrat, mint ami a képen látható.

Bár aki itt leginkább ugrat, az maga Bishop.

A tavalyi gyűjtésünk az április 1-jei autósportos poénokról:

Nukleáris hajtás és Trump F1-es csapata – ilyen áprilisi tréfákkal rémisztgetett az autósport

- Hirdetés -
[adrotate group="10"]