back to top
KezdőlapFormula 1Az F1 a jövő Drive to Survive sorozatában foglalkozni fog a kamu...

Az F1 a jövő Drive to Survive sorozatában foglalkozni fog a kamu drámával

-

A Forma-1 közölte, hogy megvitatja, miképp szerkeszti a Netflix a „Drive to Survive” című sikersorozatot, miután a versenyzők és a rajongók panaszkodtak, hogy bizonyos történetszálakat meghamisítottak, vagy drámaibbá tettek a szórakoztatás érdekében.

A Netflix nemrégiben tette közzé az F1-es szezont követő doku-sorozata negyedik évadát. Ebben is nagyobb betekintést nyújt a kulisszák mögé és a pályán kívül történtekbe, valamint a pályán zajló drámákról is beszámol. Ugyanakkor néhány versenyző, köztük a világbajnok Max Verstappen kritikusan nyilatkozott arról, hogy egyes drámákat a szórakoztatás érdekében felfokoznak. Verstappen még azt is elutasította, hogy részt vegyen a további sorozatokban.

Az F1 vezérigazgatója, Stefano Domenicali szerint a Netflix főnökeivel közösen fognak foglalkozni a „hamis drámával”. Kiemelte viszont azt, hogy a sorozat milyen sikeresen növelte az F1 népszerűségét, hiszen több tízmillió új rajongó nézi minden hétvégén, miután a Netflixen keresztül felfedezték a sportágat. Az olasz a Motorsportnak nyilatkozott:

„Nem is kérdés az, hogy a Netflix-projektnek nagyon sikeres hatása volt. Az új közönség érdeklődésének felkeltése érdekében olyan hangnemet használtak, amely bizonyos szempontból a történet dramatizálására összpontosított. Ez egyfajta lehetőség, de úgy gondolom, hogy ezt meg kell érteni. Erről egyeztettünk ezen a hétvégén Bahreinben a csapatokkal tartott megbeszélésen is. A Netflixszel is fogunk beszélni, mert szükséges, hogy a történet ne távolodjon el a valóságtól, különben már nem illik bele.”

Domenicali ugyanakkor nem ért egyet Verstappen döntésével, hogy nem vesz részt. Ragaszkodik ahhoz, hogy nyílt párbeszédre van szükség az F1, a csapatok, a versenyzők és a Netflix között, hogy a tartalmat jobban, minden félnek tetsző módon alakítsák ki:

„Az a pilóta, aki azért nem hajlandó részt venni, mert úgy érzi, hogy nem a megfelelő módon jelenítik meg, nem konstruktív. Párbeszédre van szükség, hogy megértsük, hogyan lehet őt olyan formában bevonni, amit ő is helyesnek érez. Ez egy olyan téma, amelyet a versenyzőkkel együtt fogunk kezelni. Biztosítanunk kell, hogy egy olyan projektnek, amely ilyen páratlan vonzerőt generált, olyan nyelvezete legyen, amely továbbra is vonzó. Azonban anélkül, hogy eltorzítaná a sportról alkotott képet és a sport jelentését, amellyel nap mint nap együtt élünk.”