back to top
KezdőlapFormula 1Az F1 előzési szimulációval segítené az új pályák tervezését

Az F1 előzési szimulációval segítené az új pályák tervezését

-

A Forma-1 elsőként mutatott be előzési szimulációt, aminek segítségével olyan pályák kerülhetnek megalkotásra, ami élvezetesebbé teszik a versenyeket, árulta el Pat Symonds.

A sportág irányítói elhatározták, hogy létrehoznak, egy munkacsoportot melynek segítségével megpróbálják az autóversenyzést jobbá tenni, az egyik ilyen csoportnak a vezetője Pat Symonds. Az Autosport International Show-n elmondta az új technológiát a pályák megalkotásánál fogják használni, sőt a rendszer már a Vietnámi Nagydíj pályájának nyomvonalán is dolgoztak, ami a tervek szerint 2020-ban fogja először fogadni a mezőnyt.

Abu Dhabiban is használni kívánják a rendszert kisebb módosítások miatt, ugyanis a Yas Marina szigeten nem egyszer fordult már elő, hogy előzésmentes versenyt láttak a nézők.

,,Létrehoztuk, a világ első előzési szimulációját. Ez a művelet rendkívül bonyolult, ha úgy vesszük egy kör megtétele is órákat vesz igénybe. Nagyon-nagyon komplex szimuláció, ami realisztikusan modellezi az autókat a gumik viselkedését és más hasonló aspektusokat. Már használjuk, az új pályák megalkotásánál valamint be akarjuk vetni a régiek módosításához is. Vietnámban már ennek a rendszernek a segítségével megérthetjük, hogy mi kell ahhoz, hogy remek versenyeket lássunk. Úgy gondolom, hogy a vietnámi pálya kiváló lesz, szerintem igazán szoros csatákat fogunk látni rajta.”

Lucas Di Grassi Formula E bajnok egy értekezésben arra tért ki az Autosport Engineeringben, hogy többet kellene foglalkozni azzal, hogy a pályák megalkotásánál az előzési pontokra és kanyarokra kellene fektetni a hangsúlyt, Symonds igy válaszolt:

,,Amit Lucas gondol, az helyes, többféle nézőpontból is, de ahogy már említettem, ha tudományos válaszunk meg van, akkor a bizonyíték is meg lesz. Sokféle teóriát hallottam azzal kapcsolatban, hogy lehetne többet előzni ezekkel az autókkal, mindenki azt mondja, hogy a mechanikai tapadást kell növelni, ezt újra és újra előhozzák, ám most már meg van hozzá a tudomány, amit be is fogunk vetni.”