Miután számos versenyző panaszkodott a visszapillantó tükrökre, az FIA a Magyar Nagydíj hétvégéjére beidőzített egy technikai tanácskozást a tükrök hatékonyságát és biztonságosságát kivizsgálandó.
Aerodinamikai szempontból a tükrök a legrosszabb helyen vannak és a legkevésbé ideális formával rendelkeznek, a csapatok így mindent megtesznek annak érdekében, hogy minimalizálják a légáramlatokat érintő negatív következményeket. A tükrök az Osztrák Nagydíj időmérőjén kerültek a középpontba, amikor Sebastian Vettel azzal védekezett Carlos Sainz feltartása ellen, hogy nem látta a spanyolt – a kérdés ezzel biztonsági dilemmává is vált.
Az FIA eredetileg kiküldött technikai direktívájában az állt, hogy a Szingapúri Nagydíjtól kezdve minden csapatnak meg kell felelnie az új tükörszabályoknak, ám ezt nem sokkal később visszavonták és ehelyett egy technikai megbeszélést tartanak majd a hungaroringi paddockban. Nikolasz Tombazisz, az FIA F1-ért felelős technikai igazgatója szerint az idei autók oldaldobozainak és hátsó szárnyainak geometriájából fakadóan bizonyos esetekben valóban nem látnak hátra megfelelően a versenyzők, amit csak tovább ront az egyre növekvő hátsó hasmagasság. A helyzet javítása érdekében az FIA kötelezően kijelölheti a tükrök elhelyezésének pontját, ami azonban kihatással lehet a tükrök támasztóelemeire.
A tervezőmérnökök a támasztópilléreket úgy igyekeznek kialakítani, hogy aerodinamikai szempontból minél nagyobb hasznot szolgáltassanak. Az FIA irányelvei szerint a támasztóelemeknek elsősorban strukturális funkcióval kell bírniuk, minden aerodinamikai előny másodlagos ehhez képest, így az egyértelműen aerodinamikai munkára fogott tartópilléreket az FIA minden további nélkül betiltja. Ez történt a Ferrarival a Spanyol Nagydíjon: a verseny előtt kiadott technikai direktíva engedélyezte a tükrök halóra történő felfüggesztését, a tükörre erősített extra terelőelem azonban már átlépte a határt és a Monacói Nagydíjra el kellett távolítaniuk.