Mohammed ben Sulayem az utóbbi időben mindenről beszélt, ami a Forma-1-et illeti, többek között Lewis Hamilton, Sebastian Vettel és Lando Norris tetteiről is.
Tavaly december óta ben Sulayem az FIA elnöke, és nemrég a Monacói Nagydíj hétvégéjén a Grandprix247-nek adott exkluzív interjút. Az interjú során rengeteg témáról beszélt, kezdve a sikeres raliversenyzőként eltöltött időktől egészen addig, hogy hogyan fog irányítani az FIA első számú vezetőjeként.
Nehéz időszak volt számára, az irányítás átvétele, tekintve a tavalyi szezonzáró okozta botrányt.
Az interjújában Hamilton, Vettel és Norris sporttól független megnyilvánulásairól is beszélt, azt állítva: „Niki Lauda és Alain Prost csak a vezetéssel törődött. Most Vettel szivárványos biciklin ül, Lewis az emberi jogokért lelkesedik, Norris pedig a mentális egészséggel foglalkozik. Mindenkinek joga van a gondolkodáshoz. Meglátásom szerint azt kell eldönteni, hogy a sport fölé kell-e erőltetni a hitünket valamiben állandóan.”
Túl erős a hitük?
„Én egy arab kultúrából származom. Nemzetközi és muszlim vagyok. Ráerőltetem-e a hitemet másokra? Szó sem lehet róla! Soha. Ha megnézi a működésemet az Egyesült Arab Emírségekben: 16 nemzetiség! Mondjon nekem még egy olyan szövetséget, ahol ennyi nemzetiség van.”
„Ráadásul több mint 34% a nők aránya és 7 vallás. És még több a keresztény, mint a muszlim. Büszke vagyok, mert ez hitelességet és érdemeket teremt.”
„De menjek és reklámozzam a hitemet? Nem. A szabályok megvannak, még most is vannak kérdések, amikor – például- az ékszerekről van szó, de ezt nem én írtam” – mondta az FIA elnök.
Az elmúlt szezonban láthattuk, ahogy Hamilton és Vettel a katari és a szaúd-arábiai futamokon állást foglaltak nézeteik mellett. A brit egy szivárványszínű sisakot viselt a futamokon, Vettel pedig úgy döntött, hogy Dzsiddában egy csak nőknek szóló gokartversenyt rendez, hogy ezzel is állást foglaljon az országban uralkodó szigorú női jogok ellen. A Magyar Nagydíjon pedig egy pólót is viselt, amellyel az LMBTQ+ közösséget támogatta, tekintettel az ország róluk alkotott negatív nézeteire.
Norris pedig azon téma szószólója, hogy az emberek kapják meg a mentális egészségükhöz szükséges segítséget.