A Forma-1 versenyigazgatója, Charlie Whiting azt állítja, hogy az FIA fokozottan figyeli az egyre gyakoribb és szorosabb együttműködéseket a csapatok között.
A probléma akkor ütötte fel a fejét, mikor a Force India csődeljárása zajlott és a Renault, a McLaren, valamint a Williams eleinte vonakodott aláírni azt a dokumentumot, mely lehetővé teszi a Force Indiának, hogy megtartsák kereskedelmi jogaikat. Az említett három csapat attól tartott, hogy a Force India új tulajdonosai által szorosabb kapcsolatba kerülnek a Mercedesszel, és tudni akarták, hogy egy B-csapattal van-e dolguk.
A probléma mindezzel az, hogy a kisebb csapatok segíteni tudják motorszállítójukat kutatás-fejlesztés erőforrásokkal, ami kritikus kérdéskör lesz, ha az F1 bevezeti a költségvetési sapkát és más korlátozásokat.
Whiting szerint az FIA tisztában van mindezzel, és rámutatott, Ferrari-partner Haas csapat megalakulása óta szabályozzák, hogy mennyi kutatás-fejlesztést végezhet egy új csapat mielőtt rajthoz állna, mivel az hasznos lehet a partner csapat számára is.
„Ez olyasmi, amit aggodalomra ad okot és meg is fogjuk vitatni.” – mondta Whiting. „Ez a Haas/Ferrari kapcsolattal kezdődött. Pontosan tudjuk, hogy erre volt lehetőség az elején és volt egy kiskapu erre az új érkezőknek, így a Haas többet tudott dolgozni, mint egy jelenlegi csapat, mielőtt a mezőny tagjává váltak. De hallunk ilyesmit a jelenlegi csapatok közti szövetségekről is- Szerintem ezt alaposan meg kell vizsgálnunk.”
A McLaren főnöke, Zak Brown maga is aggódik amiatt, hogy B-csapatok jöhetnek létre.
„Nagyon aggódom.” – mondta Brown. „Szerintem pontosan ez fog történni, ha az FIA és az F1 nem lép közbe. Végül azt látjuk majd, hogy a nagy csapatok szorosabban összedolgoznak a kis csapatokkal az ügyben, hogy más módot találjanak a pénzük elköltésére. Ezt fel kell tárni és én örülök, hogy az FIA és az F1 tisztában vannak vele, hogy ez olyan irányba vinné a sportot, amit nem akarnának. Nagyon aggódom, de biztos vagyok benne, hogy fognak tenni valamit ez ellen. Biztosítottak minket afelől, hogy a B-csapatok problematikáját kezelni fogják, mivel ez messze áll mindattól, amit Forma-1-nek hiszünk: Mindenki önálló konstruktőr, aztán erőforrásokat veszel. Most ez eléggé extrém irányba ment el, ettől meg kellene szabadítani az F1 jövőjét.”