Mohammed Ben Sulayem szerint mielőtt egy versenyigazgató munkába áll, gondosan ki kell „képezni”.
A Monacói Nagydíj során éles kritika érte a versenyirányítást a késleltetések és a kommunikációs gondok miatt. Páran már Michael Masit is visszasírták, míg a többség átlátható és konzisztens döntéseket akar.
Az ausztrál versenyigazgatót a tavalyi Abu Dhabi Nagydíj után vette elő az F1-es közösség. Vitatható határozatai miatt más szerepkört kapott a Szövetségben, míg helyére Niels Wittich és Eduardo Freitas került. Az FIA elnöke szerint hasznos az, hogy két ember osztozik a felelősségen, így reméli, hogy a többi szakág is átveszi majd ezt a modellt.
„Mindez az én szerepkörömmel kezdődik. A Szövetségnek elég széleskörűnek kell lennie ahhoz, hogy a sportág gond nélkül tovább fejlődhessen, és ne egy személyhez kötődjön. Nagyon sok feladat áll előttünk, az F1 önmagában is egy hatalmas kihívás. A versenyzők megkértek arra, hogy foglalkozzak a versenyirányítás kérdéskörével. Ám nem lehet versenyigazgatókat a Google-ön keresni, vagy az Amazonon rendelni. Őket gondosan, éveken át kell képezni. Ezzel kapcsolatban visszanyúlok a rali világában tett tapasztalataimhoz. Akkoriban a másodipilótáknál volt egy rotációs elv, így nem volt baj, ha az egyikük valami miatt kiesett. A Forma-1-nek sokkal változatosabbnak kell lennie. Ez volt az egyik oka annak, hogy bevezettük a Virtuális Versenyirányítást. Ez egy genfi műveleti központ, ami a helyszínen lévő versenyigazgatót segíti.” – magyarázta Ben Sulayem.
Az új jelöltek képzése mentén szigorú előírásokat és tanulási folyamatot sürget az elnök:
„A jövő versenyigazgatóit Genfben fogjuk képezni. Így egyszerre három célt teljesítünk: magát a képzést, a jelöltek tapasztalatszerzését, és több szakértő is rendelkezésünkre állhat, ha a helyzet úgy kívánja.”