A Forma-1 biometrikus kesztyű alkalmazását tervezi a következő szezontól, annak érdekében, hogy segítsenek az orvosoknak felmérni a versenyzők fizikai állapotát egy baleset után.
A kesztyűkbe egy 3 mm vastag érzékelő kerül, mely monitorozza a versenyzők pulzusát, és a vérükben lévő oxigénmennyiséget. Később bővíteni tervezik a vizsgált egészségügyi tényezőket, így figyelnék a test hőmérsékletet és a légzésszámot is.
Az elsőbb említett szenzor 2018-tól minden versenyző kesztyűjébe belekerül, miután a Magyar Nagydíjon tesztelték azt a Mercedes, a Ferrari és a Red Bull versenyzői.
„Tudjuk, hogy a versenyzők megfigyelése kulcsfontosságú az orvosi ellátás szempontjából.” – mondta az FIA orvosi csapatának képviselője, Dr. Ian Roberts az FIA AUTO magazinjának. „Balesetben a versenyzők között nincs különbség. Minden esetben mielőbb szeretnénk értékelni az állapotukat. De a jelenlegi berendezéseink elég terjedelmesek, és csak a balesetet követően tudjuk őket használni.”
„Vannak azonban olyan esetek, amikor nem tudunk azonnal a versenyzőhöz jutni, így amíg nem látjuk őket valójában, vagy még nem jutottunk a közelükbe, (az új technológiával) már akkor is lesz némi információnk az állapotukról.”
Roberts szerint ez leginkább olyan esetekkor lesz hasznos, mint például Carlos Sainz 2015-ös, Orosz Nagydíjas balesete, amikor becsúszott a védőfal alá, és időbe telt kiszabadítani onnan.
„Lehetetlen volt pontosan megállapítani, hogy milyen állapotban volt, addig, míg hozzá nem fértünk, ki nem segítették a fal alól.” – mondta Roberts. „Ha azonnal lett volna információnk az állapotáról, jobbam meg tudtuk volna tervezni a mentését.”
„Ezzel az új technológiával amint egy versenyző balesetet szenved, azonnal lesznek élettani információink, és figyelemmel tudjuk kísérni az állapotát a kezdetektől egészen addig míg, el nem jut az orvosi központig.”