Mark Bundell egyik élménye Ayrton Sennával kapcsolatban az, amikor 1992-ben „elhappolta” előle a reptéri taxiját, de azt is elmondta, hogy a brazil nagyon is tanulmányozta az akkori sajtót: magáról.
Sennáról sokat írtak az elmúlt években. A nagy szívéről a szegény emberek iránt Brazíliában, sőt egyesek szerint ma ő lehetne hazájában az államelnök. A háromszoros világbajnoknak, aki 1994-ben Imolában végzetes balesetet szenvedett a versenypályán azonban volt egy teljesen másik arca. A brazil zseni elképesztő volt, így emlékszik rá az egykori McLaren versenyző Mark Blundell is a „Beyond the Grid” podcastban, de némileg árnyalta is a képet:
„Ugyanakkor hihetetlenül egoista is volt. Mindig elérte, hogy megkapja azt, ami ahhoz kellett, hogy sikeres legyen.”
Blundell 1992-ben tesztpilóta volt a McLarennél annak sztárpilótái, Senna és Gerhard Berger mellett. Ez még az az időszak volt, amikor a Williams előállt a vezetőket segítő elektronikai megoldásaival, hogy ezzel érjenek fel a csúcsra. Főleg az aktív felfüggesztés volt döntő ezen harcban, és a brit pilóta dolga volt ennek a mclarenes verzióján dolgozni:
„Emlékszem egy tesztre Imolában. Abban az autóban ültem, amelyikben már volt aktív felfüggesztés. Az én köridőm picivel jobb volt, mint Senna ideje a passzív autóval. Senna ezt nem akarta elhinni, hogy egy tesztpilóta gyorsabb lehet, mint ő, nem fért bele a világképébe. Beleásta magát az adatokba, és kielemezte, hogy mi a helyzet. Mennem kellett volna a repülőtérre, és az volt a terv, hogy a csapat fizioterapeutája, Josef Leberer kivisz.
Ott ültünk tehát a teszt utáni értekezleten, és mondtam: „Oké srácok, mennem kell Bolognába, a reptérre. Josef, el tudsz vinni? Erre Senna csak felemelte a fejét, és annyit bökött oda: „Nem. Itt marad.” Minden lehetséges szóra jöhető ember itt ült a versenyzői eligazításon, még Dave Ryan is. Senki nem szólt egy szót sem. Dörmögtem tovább, hogy miképp jutok ki a repülőtérre?! Joseffel ez le volt beszélve! Senna megint felnézett, és megismételte: „Nem. Itt marad.” Ez egy pszichológiai játék volt a részéről. Majd a tudomásomra hozta: „Húzzál vissza a boxodba! Ma a pályán azt tettél, amit, de te itt csak egy tesztpilóta vagy, a tartalékos, akinek gondoskodnia kell magáról. Biztos, hogy senkit sem viszel el az embereim közül.”
Blundell így folytatta a történetét:
„Így dolgozott, később ezt megértettem. Mindig sikerült neki a maximumot kihoznia az őt körbevevő emberekből. Megvolt ez a képessége, hogy beszélt valamiről, és nyomás alatt tudott tartani egy egész rendszert, anélkül, hogy az emberek észrevették volna, hogy valójában mekkora nyomás alá is helyezte őket.”
A ma 54 éves volt F1-es pilóta arra is emlékszik még, hogy amikor Senna már a repülőgépen ült, az asszisztense Beatrice átadott neki egy mappát, amelyben a nyomtatott sajtó hírei voltak. A lényeges részek pedig ki voltak emelve kis nyilakkal. Blundell elcsodálkozott, Senna pedig ezt is elmagyarázta neki:
„Ezek a rólam szóló negatív megjegyzések. Meg akarom érteni, hogy ki mond ilyeneket.”
Ekkor értette meg a McLaren tesztpilóta, hogy Senna a versenyen kívül is képes odafigyelni mindenre, amire ő képtelen lenne. Nyers tempó tekintetében szerinte Mika Häkkinen volt az egyik leggyorsabb valaha volt csapattársa. Mindent figyelembe véve azonban Senna páratlan volt:
„Nem értettem meg, hogy mennyire kell egoistának lennem ahhoz, hogy megkapjam azt, amire szükségem van, hogy tovább fejlődhessek. Nem voltam egyszerűen ennyire kemény.”