back to top
KezdőlapFormula 1Brad Pitt szerint az ő filmes autójukról lesnének el egy újítást az...

Brad Pitt szerint az ő filmes autójukról lesnének el egy újítást az F1-es csapatok

-

Az idén mozikba kerülő hollywoodi Forma-1-es filmhez épített versenyautók aligha a technológia csúcsát képezik, ám a főszereplő színész, Brad Pitt szerint egy megoldásuk mégis felkeltette a világbajnokság valódi csapatainak figyelmét.

A film ugyanis egy fikciós F1-es istálló, az Apex GP élete körül forog majd, amellyel balesetet, valamint a valódi pilótákkal való csatákat és dobogós ünneplést is felvettek – a versenypályákon való forgatás a tavalyi Abu-dzabi Nagydíjjal le is zárult, s immár az utómunkák zajlanak, hogy június 25-én bemutatkozhasson a mozikban a mindenféle cicomázás nélkül egyszerűen F1 címet kapó alkotás.

A filmes stáb saját versenyautókkal is rendelkezik, ezeket Forma-2-es technológia szerint a Mecachrome építette. Ezekről osztott meg egy érdekes információt Pitt, amikor Abu-Dzabiban bemutatta őket a Sky Sports kamerájának.

„Négy ilyen autót használunk. Illetve van egy ötödik is, ami kiállítási darab, valamint egy hatodik, egy elektromos autó csak a bokszkiállásokhoz – mesélte a színész, hozzáfűzve, hogy utóbbi megoldás felkeltette a mezőny tagjainak figyelmét is. – A csapatok a gyakorlások során mindig tolják az autóikat, de most elkezdtek arról beszélni, hogy ők is elektromos autót alkalmaznának ehhez. Nagyon menő!”

Való igaz, hogy akár a gyárban, akár a versenyhétvégék során hajtanak végre bokszkiállás-gyakorlást a csapatok, ahhoz nem indítják be az autókat – a hosszú percekig szinte álló helyzetben járó motor szükségtelenül koptatná a technikát –, hanem a szerelők rövid távolságból odatolják a bokszcsapat elé, majd visszatolják az újabb próbálkozás előtt.

Pitt szavait aligha úgy kell értelmezni, hogy az F1-es csapatok is egy extra versenyautóval utaznának el a nagydíjhétvégékre, amiket csak a bokszutcai gyakorlásokhoz használnának – a harmadik autók szállítása már régóta nem is engedélyezett a sportban. Inkább olyasmit lehet elképzelni, hogy a meglévő, versenyzésre használt autókban működtetnének valamilyen elektromos hajtást ezekhez a próbákhoz, akár egy kiegészítő elektromotorral.

Az F1-es autókban jelenleg is működik elektromos hajtás az energiavisszanyerő-rendszerek révén, ám nem képesek pusztán elektromosan működni. Ez 2026-ra sem változik, noha az MGU-K közel háromszor annyi elektromos energiát lesz képes előállítani, mint a jelenlegi hibrid komponensek – 120 kW helyett 350 kW teljesítményre számíthatnak tőle a csapatok.

Hamilton igyekszik megvédeni Brad Pittet a nevetségessé válástól