A McLaren vezetője, Zak Brown hisz abban, hogy a Forma-1-nek ideje lenne átgondolnia azon szabályzását, mely szerint egy csapat szigorúan csak azonos festéssel indulhat. 1999-ben a BAR csapata megpróbálta két különféle dohánygyárnak köszönhető festéssel feltolni a rajtrácsra az autóit, de ezt a lehetőséget az akkori irányítás nem vette jó néven, és hamar leszabályozta. A csapat viszont kreatívan megoldotta a problémát, és gyakorlatilag két oldalasra festette az autóit, középen egy cipzárral elválasztva, és mégiscsak megjelent a két hirdetés.
Brown szerint ugyanakkor a Forma-1 is követhetné azon kereskedelmi gyakorlatot ami a NASCAR-ban vagy az IndyCarban már bizonyított és elterjedt, mely szerint akár egy alkalmas egyedi festések is segítik akár egy csapat marketing tevékenységét. Londonban, a Motorsport Leaders Forumon fakadt ki:
„Azt hiszem, sejthetitek hogy mi az, amit támogatnék, de jelenleg nem megengedett. Az IndyCar és a NASCAR viszont ezt teszi, hogy az adott évben megengedett az, hogy akár változtassanak is egy autó festésén. Persze én is inkább a két autós megoldást szeretem, de ha például ott vagyunk Monacoban, és lenne egy jelentős aktivitásunk egy partnerünkkel arra a hétvégére, és mondjuk Dell Technologies autóvá vagy hasonlóvá varázsolnánk át, attól az autók még ugyanazok lennének. A rajongók pontosan tudnák, hogy ez egy McLaren, az egy Ferrari, teljesen mindegy, hogy melyik csapatról van szó. Azt gondolom, hogy ez egy újítás lenne a Forma-1-es üzleti kapcsolatokban, ami nem is lenne annyira extrém, másrészt a rajongók amúgy is inkább a versenyzőre koncentrálnak.”
Brown persze azért maga sem szeretne látni egy színes 20 autós forgatagot, teljesen eltérő festéssel:
„Véleményem szerint 20 különböző festésű autó azért főleg a rajtnál zavaros lenne, hiszen be kell azonosítani azt, hogy ki kicsoda. A NASCAR rajongók jobban versenyzőre koncentráltak, ők simán felismerik Jimmie Johnson-t a Lowes autóban, ahogy akár Fernando Alonsót is egy McLarenben. Ennyiben azért más a két sport.