Zak Brown szerint titkos szavazások kellenének az F1-ben, így a nagycsapatok nem tudnának „nyomást gyakorolni” partnereikre.
Manapság a Mercedes, a Ferrari és a Red Bull is rendelkezik úgynevezett fiókcsapatokkal. A csillagosok érdeklődési körébe tartozik a Williams és az Aston Martin, a Scuderia mögé általában a Haas és az Alfa Romeo sorakozik fel, míg a Bikák az AlphaTaurival karöltve mennek szembe az árral. Csak az Alpine/Renault és a McLaren lavírozok egyedül az F1 politikai tengerében.
Az elmúlt évek során tehát tombolt az istálló közötti megegyezés, aminek a wokingiak vezetője nem igazán örül. Az amerikai ugyanis úgy véli, hogy sokkal jobb lenne az a sportág számára, ha 10 különálló alakulattal operálna, és nem anyacsapatokkal és azok fiókgárdáival.
A szavazások kapcsán ugyanis előfordult már olyan, hogy egy gárda a saját érdekivel szembe ment, hogy partnere akaratát érvényesítse. Ezen felül a versenypályán is előfordultak olyan ki nem mondott megegyezések, amik során egyes ellenfelek elnézőbbek voltak bizonyos társaikkal szemben.
Brawn ezért az FIA-ra tekint, mivel szerinte ideje közbe lépnie a sportot kordában tartó szervezetnek. A McLaren honlapján megjelenő írásában ugyanis kifejtette, hogy le kell áldoznia a szövetségi rendszereknek:
,,Jelenleg a sportág jövőjével kapcsolatos döntéseket a többség helyett a kisebbség is megállíthatja. Ezt tovább torzítja az is, hogy némelyik istálló szavazati ereje partnere javát szolgálja. Olyan is megesett már, hogy egy alakulat, azért hogy megfeleljen a nagyobb társának, saját érdeki ellen szavazott. Ez pedig így nem sport. Így nem a szurkolók érdekei kerülnek előtérbe. Ezzel a helyzettel kezdeni kell valamit, azért mi azt kérjük, hogy vezessék be a titkos szavazást az F1 Bizottság valamennyi ülésén. Más sportágakban a szabályzó testületnek meg van az ereje a kormányzáshoz, ugyanis a sport érdekeit tartják mindig szem előtt. A Forma-1-ben is ennek kellene lennie a legfőbb szempontnak. A szavazásmód megváltoztatásával a döntés rugalmasabbá válna, ami végső soron a szurkolók, a sportág, valamint a résztvevők érdekeit helyezné előtérbe.” – fejtette ki Brown az álláspontját.
A jelenlegi rendszer szerint a szabálymódosításokat az F1 Bizottság hagyhatja jóvá. Az ülésen a résztvevőknek összesen 30 szavazat áll a rendelkezésükre – 10 a csapatoké, 10 az FIA-é és 10 az F1-é. Az idei évben bevezetett változtatásokra (amit az Aston Martin nemrég nehezményezett) összesen 28 voks érkezett.
Az szavazatok arányait figyelembe véve a McLaren ügyvezetője szerint nem ez a legjobb irány:
,,Az a kapcsolati növekedés ami a csapatok között létrejött, egészségtelenné vált. Az nem szolgálja a versenyzés érdekeit, ha két-három rivális megosztja az eszközeit és stratégiai szempontból összekapcsolódik. A Forma-1 alapelve ugyanis az, – ellentétben más sorozatokkal – hogy a konstruktőrök nyíltan harcolhatnak egymással. Nem azt kívánom, hogy csökkenjen az alakulatok száma a sportágban, de a gárdák közötti kapcsolat továbbra is probléma, mert nem az egyenlő versenyfeltételeket segítik elő. Ezért van további változtatásokra szükség. A Forma-1-ben mindig is voltak érdekellentétek, és ez valószínűleg nem is fog változni. Ezért még fontosabb az, hogy az F1 és az FIA – akinek fő céljuk a sportág sikeressége – a sport érdekeinek legmegfélőbb döntéseket hozza meg, és ne hátráltassák őket úton-útfélen.” – magyarázta Brown.