back to top
KezdőlapExtraDamon Hill és Johnny Herbert csipkelődése, komoly és komolytalan témákban!

Damon Hill és Johnny Herbert csipkelődése, komoly és komolytalan témákban!

-

Újabb könyvajánlót hoztunk! Még sajnos nem Fernando Alonso könyvéről van szó, arról sajnos jelenleg semmi hír nincs

Amiról azonban most szó van, egy olyan könyv, ami nem jelent meg magyarul, csak angol nyelven. Viszonylag új mű, 2020 év végén jelent meg Damon Hill és Johnny Herbert közös kiadványa, melynek címe: Lights ​Out, Full Throttle – The Good the Bad and the Bernie of Formula One

Igazán érdekes, némileg szokatlan stílusú olvasmány. 330 oldal, szigorúan Hill és Herbert gondolatai, beszélgetései, sztorijai, „külső” elbeszélés, narráció nélkül. A könyv valójában olyan, mintha a két egykori versenyző egy délután leült volna egy rekord hosszú podcastot felvenni, beszélgettek pár órát, majd a beszélgetésüket valaki A-tól Z-ig legépelte.

Akinek nem ismeretlen az angol nyelv, annak kifejezetten ajánljuk, ugyanis nem nehéz olvasmány, főleg ha valaki képben van a Forma-1-gyel, így akár nyelvgyakorlásnak is jó lehet.

Amellett, hogy a szerzők komolyabb témákat is érintenek, beszélgetésük kifejezetten humoros, előszeretettel szívják egymás vérét, persze puszta jóindulatból.
Mindketten angolok és sokban hasonlítanak egymásra, véleményük sokszor mégis ellentétes, és ez kifejezetten jó kontrasztot eredményez. Ennek köszönhetően kellően jól körül járják témáikat, pro és kontra érvekkel találkozhatunk.

Szembe állítják a múlt és a jelen Forma-1-ét, sportszakmai oldalról is, és a versenyzők tekintetében is. Olyan témákat feszegetnek, melyek a rajongókban is sokszor felmerülnek, de ők, mint „belsős” emberek teljesen más perspektívába tudják ezeket helyezni.

A mai versenyzők már tényleg nem olyan hősiesek, mint a régiek? Valóban Bernie Ecclestone-nak köszönhető, hogy egyáltalán van még ma is Forma-1? Tényleg jó az, ha környezettudatosabbá válik a sport? Miben is kell példát mutatnia az F1-nek? Miben rejlik a Mercedes egyeduralma? Nem árt az a sportnak, hogy mindent közölnek rádión a versenyzőkkel? A csapatutasítással valójában átverik a rajongókat? Az F1 van a rajongókért, vagy a rajongók vannak az F1-ért? Tényleg Lewis Hamilton minden idők legjobbja? Mikor lett igazán fontos a versenyzők erőnléte? Kik az F1 történetének igazi zsenijei?
Többek között ezekre a kérdésekre próbálnak választ találni.

De szó esik például Hill és Schumacher kapcsolatáról, arról hogy Herbert szerint nem szabad visszautasítani, ha egy nő a mellére kér autogramot, vagy épp arról is, hogy a Norris-Russell-Leclerc-Latifi generáció érkezése kifejezetten jót tett a Forma-1-nek.

A könyv Amazonról beszerezhető.

Egy-két kedvenc idézetünk a könyvből, magyarra fordítva:

„De ismered a mondást: aki tudja, csinálja. Aki nem tudja, F1-es csapatot irányít”

„Körülbelül 12 éves voltam akkor, tehát egy kicsit magasabb, mint Bernie.”

„Véleményem szerint ők szarok, és ez minden, amit el akarok mondani ez ügyben.”

További idézeteket találtok a könyvből moly.hu-n, ahol szintén követhetitek a Racingline.hu-t! 🙂